Azerbaycan Nakliye

AZERBAYCAN HAKKINDA

Azerbaycan, doğusunda Hazar denizi bulunan, dünyanın sayılı petrol kaynakları olan ülkeleri arasında yer almakta, özellikle yurt dışına doğal gaz ihraç etmektedir. Azerbaycan Dünya’nın en eski petrol ihracatçısı olan ülkelerin başında yer almaktadır. Dünya çapında ilk petrol sondajı işlemi yine Azerbaycan sınırları içerisinde yapılmış, Hazar petrollerinin Batı ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya ülkelerine servis edilmesini sağlayan Azerbaycan, kalite anlamında birinci sınıf petrol üretmekte, bu sebeple de petrol ithal eden ülkeler ilk tercihlerini bu ülkeden yana kullanmaktadırlar.

azerbaycan çalışan nakliye firmaları

Azerbaycan nakliye firması

Azerbaycan nakliye faaliyetlerini hız kesmeden sürdürmekte olan firmamız, uluslararası karayolu yük taşımacılığı alanında faaliyet gösteren firmalar arasında yerini almış, yapmakta olduğu başarılı çalışmaları ile sürekli olarak gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir. İhracat ve transit kapsamlı tüm yük gruplarının Azerbaycan’a taşınması hususunda, rakipleri ile arasında ki farkı bir hayli açmış olan şirketimiz, nakliye çalışmalarını geniş araç filosu, teknolojik alt yapısı ve kaliteli hizmet anlayışı ile devam ettirmektedir. İstanbul, Kocaeli, İzmir, Ankara, Antalya, Kayseri, Gaziantep, Adana ve Mersin gibi şehirlerimiz başta olmak üzere tüm illerimizde imal edilmekte olan ürünlerin, Azerbaycan’ın Bakü ve Gence başta olmak üzere tüm şehirlerine teslimatları, firmamız tarafından C2 taşıma yetki belgemiz kapsamında CMR sigortalı ve tır karneli olarak, olabildiğince seri ve güvenli bir biçimde sağlanmaktadır.

AZERBAYCAN İHRACAT-İTHALAT NAKLİYE

Türkiye’den Azerbaycan’a İhraç edilen yerli ürünlerin taşınmasının yanı sıra, tüm Avrupa ülkelerinden taşınması planlanan transit yüklerin de limanlarımız  ve transit antrepolarımız aracılığı ile Azerbaycan’a taşınması işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın filosunda bulunan araçlarımız, her ebat ve ağırlıkta yükü taşımaya uygun olarak tasarlanmış olup, deneyimli sürücülerimiz kontrolünde çalışmakta ve  yükleme anından teslim anına kadar gelişen süreç uydu araç takip sistemi ile izlenmektedir. Tenteli diye tabir ettiğimiz standart dorseli tır taşımacılığının yanı sıra gabari dışı ağır nakliye yüklerine uygun lowbed dorse, soğuk zincir ürün taşımacılığına uyumlu frigo dorse, açık yük ve konteyner taşımacılığına uygun konteyner kilitleri bulunan sal dorse araçlarımız ile son derece kaliteli nakliye hizmetleri sunmaktayız. Kuruluşumuz bünyesinde, küçük ölçekli ve hafif tonajlı grupaj, parsiyel ve kargo yüklerin taşınması ile ilgili çalışmalarımız da mevcut olup, parsiyel yükler İstanbul depolarımızda paketlenerek gümrüklenmekte, haftanın belirli günleri düzenli çıkışlarımız bulunmaktadır. Parsiyel taşıma çalışmalarımız komple tır taşımasında olduğundan farklı olarak adres teslimi değil, gümrük sahalarına teslim şeklinde yapılmaktadır.

azerbaycan çalışan tır nakliye firmaları

Azerbaycan nakliye tır firması

İki devlet tek millet anlayışı ile ticaret yapmakta olduğumuz Azerbaycan ile ilişkilerimiz son derece yüksek seviyelerde seyretmekte, bu kapsamda Azerbaycan yönetimi üretiminin bulunmadığı her türlü ürünün ithalatında ülkemizi tercih ederek bu ürünleri Türkiye’den temin etmektedir. Bu ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimiz olduğu gibi, Azerbaycan’dan ithal etmekte olduğumuz ürünler de bulunmaktadır. Firmamızın bu ithal ürünlerinin taşınması konusunda da düzenli nakliye çalışmaları mevcuttur. Tüm taşımalarımız maksimum tonaj limiti çerçevesinde, hedeflenen en kısa sürede güvenli bir şekilde, herhangi bir sorun ve aksaklık yaşanmaksızın gerçekleşmektedir.

ACENTELİK FAALİYETLERİMİZ

Azerbaycan’da bulunan acentelerimiz ve iş ortağımız pozisyonunda bulunan lojistik firmaları ile işbirliğimiz çerçevesinde, Azerbaycan plakalı araçlar ile özelikle ihracat kapsamlı nakliye hizmetleri vermekteyiz. Azerbaycan’dan Macaristan’a taşınmakta olan ekipmanların yükleme noktasından teslim noktasına güven içerisinde ulaştırılmasında son derece etkin bir rol üstlenen firmamız, tenteli ve frigo tırları ile düzenli lojistik hizmeti akışı sağlamaya devam ediyor. Türkiye’den Bakü’ye kara yolu ile Gürcistan üzeri güzergahı kullanarak maksimum 5 gün içerisinde yük teslimatları yapan firmamızın tırları, sınır kapılarında bulunan ofislerimiz vasıtasıyla herhangi bir engele takılmadan bekleme yapmaksızın geçiş sağlamaktadır. Azerbaycan çalışan nakliye firmaları içerisinde teknolojik alt yapısı en üst düzeyde olan nadir kuruluşlar arasında yer alan Mersin Frigo, uluslararası karayolu tır taşımacılığı kurallarına uygun bir şekilde hareket etmektedir.

Avrupa ülkelerinden Azerbaycan’a gönderilen konteynerler İskenderun ve Mersin liman sahalarına indirilerek konteyner kilitli açık kasalı tırlar ile Bakü şehrine taşınmaktadır. Firmamız konteyner nakliyesi alanında büyük çaplı organizasyonlar gerçekleştirmekte olduğundan Türkiye Bakü hattında konteyner taşımacılığını gerektiği şekilde yerine getirmektedir.

AZERBAYCAN AĞIR NAKLİYE ÇALIŞMALARIMIZ

Gabari dışı ağır nakliye yük taşımacılığında oldukça geniş kapasitede iş hacmine sahip bulunan şirketimiz, Türkiye’nin tüm illerinden Azerbaycan’ın tamamına lowbed tır taşıma işlemlerini kara yolu izin belgeli ve eskort araçlar öncülüğünde sigortalı olarak gerçekleştirmektedir. Adana ve Hatay gibi şehirlerimizde boru üretim faaliyetleri gösteren birçok firmanın Azerbaycan Bakü yük taşıma işlemlerini layıkı ile yerine getiren firmamız, son derece titiz çalışmaları, üstlenmiş olduğu sorumluluğun bilinci ile hareket etme kabiliyetini hiç bir zaman eksiltmeden devam ettirmekte, uluslararası arena da gözle görülür nitelikle hizmetler sunmayı sürdürülebilir şekilde ilerletmektedir.

Türk devlet yetkilileri ile Azerbaycan devlet yetkilileri arasında sürekli olarak gerçekleşmekte olan ticaret anlaşmaları çerçevesinde kaliteli hizmete dayalı lojistik desteklerini sunmaya devam eden kuruluşumuz tam donanımlı araçları ve yetki belgesi ile sorunsuz sıkıntısız son derece güvenli yollarla taşımacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. Azerbaycan nakliye bizim işimizdir, sloganı ile adım attığımız uluslararası nakliye sektöründe birçok proje kapsamlı işte ismimiz geçmektedir. Azerbaycan çalışan nakliye firmalarını araştırırken karşınıza çıkması muhtemel kuruluşumuzun web sayfasını incelemeden yük taşıtmaya karar vermeyiniz.