Irak Çalışan Nakliye Firmaları

Irak çalışan nakliye firmaları arasında ilk sıralara yerleşmiş olan şirketimiz uluslararası alanda taşımacılık faaliyetlerini her geçen gün büyütüp geliştirmektedir.

Firmamız Mersin Frigo, lojistik konusunda  gözle görülür işlere imza atmaktadır. Özellikle komşu ülkeler ile yapılan ihracat-ithalat çalışmalarında geniş araç filomuz ve tedarik zincirimiz teknolojiye paralel olarak genişlemesini sürdürmektedir.

Komşu ülke olması münasebetiyle en yoğun taşıma çalışmalarımızın bulunduğu ülkeler arasında yer alan sınır komşumuz Irak’a yapılmakta olan faaliyetlerimiz düzenli olarak devam etmektedir.

Ülkemizin tüm bölge ve şehirlerinden Irak’ın Zaho, Erbil, Süleymaniye ve Kerkük gibi kuzey illeri ile Felluce, Musul, Bağdat, Basra gibi güney arap illerine taşınması planlanan her türlü yükün taşınmasında taşımacılık hizmeti sunmaktayız.

Tüm Avrupa ve Asya ülkelerinden Irak’a taşınması planlanan üçüncü Ülke  transit yüklerin varış noktalarına ulaşması anlamında çalışmalarımız sürmekte, kuru yükler için standart tenteli araçlarımız, soğuk zincir ürünler, donmuş gıda maddeleri, yaş sebze meyve ve kimyasal madde gibi yükler  için frigo araçlarımız, gabari dışı ağır nakliyat yükleri için lowbed ve açık kasa sal dorse tırlarımız ve konteyner taşımacılığına uygun kilitli dorseli araçlarımız ile sevkiyatları gerçekleştirmekteyiz.

Irak’ın kuzeyinde  ve güneyinde bulunan tüm şehirlerine teslimi istenen parsiyel ve kargo yüklerin taşınması ile ilgili İstanbul ve İzmir’de yerleşik  bulunan depolama ve gümrükleme sistemimiz ile haftalık düzenli çıkışlarımızla, yükleri adreslerinden almak suretiyle, standart tır ve parsiyel yük taşımaya uygun küçük boyutlu ekspres araçlarımızla, en kısa sürede adrese teslim edilecek şekilde grupaj servis hizmeti sunuyoruz.

Nakliye hizmetleri dışında ayrıca depolama, gümrükleme, forwarding ve acentelik hizmetlerimiz de mevcuttur. ÜlkeninTIR karne sistemine tabi olmaması sebebiyle transit yüklerin sevki, teminat kullanmak suretiyle sağlanmaktadır.

Firmamız bu anlamda da Global teminat ile UND teminatı kullanarak transit ve üçüncü Ülke yüklerin taşınmasını gerçekleştiriyor.

Özellikle gıda maddelerinin yoğun olarak taşınmakta olduğunu var sayacak olursak tenteli ve frigo tır taşıma potansiyelinin bir hayli yüksek olduğu sonucuna ulaşmış oluruz. Tam bu nokta da devreye giren firmamız bu pastadan büyük hisse almakta, taşıma işlemlerini layıkı ile yerine getirmektedir.

Kuzey de bulunan Kürt illerine gönderilen tüm yükler aktarmasız olarak adrese teslim edilirken, güneyde bulunan Arap illerine gönderilen ürünler direkt servis ile taşınamamakta olup, gerek yükün aktarılması suretiyle gerekse çekici değiştirmek suretiyle dorse gönderilmesi şeklinde sağlanmaktadır.

Irak’a yapılan sevkiyatların seri bir şekilde gerçekleşmesi Zakho’da gümrük işlemlerinin hızlandırılmasına bağlı olduğundan Zaho/İbrahim Halil(Peşmerge) gümrüğünde yerleşik iş takipçisi muamelecilerimiz vasıtasıyla bekleme yaşamaksızın sonuca ulaşmaktayız

Tüm hatları ile Irak nakliyesi konusunda kapsamlı çalışmalar yapmakta olan firmamız tüm lojistik taleplerinize hızlı ve güvenilir şekilde en uygun taşıma navlun teklifleri ile karşılık vermektedir.