rusya frigo

Rusya’ya kara yolu ve deniz yolu nakliyesi alanlarındaki çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren firmamız yapılan sevkiyatları farklı alternatifli güzergahlar kullanarak gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Rusya’ya ihracat ve transit kapsamlı yükler ile Rusya’dan Türkiye’ye ithalat ve Rusya’dan Türkiye üzeri üçüncü ülkelere transit geçişli tüm ürünlerin taşınmasında kapsamlı lojistik hizmetleri çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Rusya’ya gönderilen her türlü yüklerin taşınması Gürcistan üzeri kara yolu ile Haydarpaşa, Zonguldak ve Samsun limanlarından ro-ro gemisi çıkışlı olarak Ukrayna üzeri ve direkt olarak Rusya limanlarına hareket ile deniz yolu-kara yolu şeklinde sağlanmaktadır.

Ülkemizin Rusya’ya en fazla ihraç etmekte olduğu ürünlerin ilk sıralarında yer alan yaş sebze-meyve ve gıda maddelerin taşınması soğutuculu frigo dorse tırlarımız ile sağlanmakta olup her türlü kuru ve paletli yükler standart,mega ve kamyon römork araçlar, gabari dışı ağır tonajlı yükler havuzlu ve uzamalı lowbed kasa tırlar, konteyner yükleri ise konteyner kilitleri mevcut açık sal kasa tırlar ile taşınmaktadır.

Türkiye Rusya lojistik hattında faaliyette bulunan nakliye firmaları arasında ilk sıralara yerleşmiş olan firmamız Rusya’ya yapılan sevkiyatları Türk plakalı tırların yanı sıra Rus ve Gürcü plakalı tırlar ile de gerçekleştirmektedir. Aylık düzenli olarak dozvala (geçiş belgesi) temin edebilen firmamız, geçişlerde belge beklemek gibi durumlar yaşamamaktadır.Ülkemizin tüm bölgelerinden Rusya ya ihraç edilen ürünler, Rusya’nın Başta başkent Moskova olmak üzere St Petersburg, Perm, Kazan, Rostov, Saratov, Krasnodar gibi şehirlerine cmr sigortası kapsamında sigortalı olarak güvenli bir şekilde taşınmaktadır.

Rusya dan Türkiye ye ithal edilen ağaç mamülleri, kereste ve sunta gibi tüm orman ürünleri ile birçok kalem ham madde yükünün taşınmasında da ithalat nakliye çalışması mevcut olan firmamız, aynı zamanda bu yüklerin Suriye, Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan ve Türki Cumhuriyetlere transit geçişli olarak sevk ve idare çalışmalarını prosödüre uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Rusya ülkesine nakliye çalışmalarımız komple tır taşımacılığının yanı sıra haftalık düzenli hareketlerle çalışmalarını sürdürmekte olduğumuz parsiyel ve kargo yük taşımacılığı hizmetlerimizde devam etmektedir. Tüm Parsiyel yükler talebe göre adreslerinden alınmak suretiyle Rusya gümrük teslimi şeklinde  tamamlanmakta, aynı zamanda Rusya gümrük işlemlerinin takibi konusunda da acentelik hizmetleri vermekteyiz. Bu anlamda Rusya da mevcut acentelerimiz aracılığı ile gümrük işlemleri kolaylıkla bitirilmektedir.

Rusya’ya kara yolu nakliye hattında çalışan araçlarımız yüksek modelli ve uydu takip sistemi mevcut olup uzman sürücülerimiz kontrolünde güvenli taşıma hizmetleri vermektedir. Tüm araçlarımızda bulunan uydu takip sistemi aracılığıyla anlık konum alarak, yük sahibi gönderici ve alıcı firmalara araç konum bilgilendirmesi yapabilmekteyiz.

Firmamız Rusya’ya yük taşımacılığı konusunda gelen tüm talepleri anında değerlendirmeye alarak en kısa sürede detaylı bilgilendirme ile en uygun taşıma navlun tekliflerini sunmaktadır.