Rusya Nakliye

Rusya nakliye çalışmalarının yoğun olarak yapılmakta olduğu ülkemizde çok sayıda lojistik kuruluşu faaliyet göstermektedir. Bu kuruluşlar Türkiye’nin lojistik üssü haline gelmiş stratejik belli başlı şehirlerinde bulunmaktadır. Taşımacılık alanında oldukça etkin bir role sahip bulunan Mersin ilimiz bu iller arasında önemli bir pozisyona sahip bulunuyor. Mersin ilimizde yer alan çok sayıda nakliye şirketi mevcut olup bunların başına firmamız Mersin Frigo Lojistik gelmektedir

Firmamız Mersin Frigo, Rusya çalışan nakliye firmaları içerisinde önem arz eden yapısı ile geniş bir hizmet ağına sahip bulunuyor. Ülkemizin tüm şehir ve bölgelerinden Rusya’nın tamamını kapsayan bir lojistik ağına hakim yapısı ile dikkat çeken firmamız özellikle karayolu nakliyesinde başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

Rusya’ya komple tır taşımacılığı ve haftalık düzenli çıkışlarla parsiyel nakliye hizmetleri devam etmekte olan firmamız, parsiyel ve kargo nakliyesini Moskova teslimatlı olarak gerçekleştirmekte, bu çıkışları İstanbul ilimizde bulunan son derece modern yapıya sahip parsiyel depolarından sağlamaktadır. Ebat ve ağırlıkları itibarı ile her türlü ticari ve gümrüklü parsiyel yükün Rusya’ya taşınmasını Türk ve yabancı plakalı tırlar ile yapmakta olan firmamız Mersin Frigo, güzergah olarak genellikle Gürcistan üzeri karayolunu tercih etmekte, çıkıştan varışa teslimat süresini 5-6 gün gibi oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamlamaktadır.

Rusya’ya taşınabilir her türlü yük grubunun nakliyesini yapabilme kabiliyetine sahip bulunan firmamız, Rusya ağır nakliyat, frigo tır taşımacılığı, konteyner nakliyesi ve açık yük nakliyesi gibi alanlarda da hizmetlerini sürdürmektedir. Türkiye ile Rusya arasında yapılan anlaşmalara bağlı olarak Türk plakalı araçlara verilen aylık dozvala sınırlı sayıda olduğundan erken tükenmekte, dolayısıyla alternatif çalışma şekilleri ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda devreye yabancı plakalı tırlar girmekte, firmamız bu noktada yeterli sayıda yabancı plakalı araçlara da sahip bulunmaktadır.