İran Nakliye

İran nakliye hizmetlerini hız kesmeden düzenli olarak sürdüren firmamız, sektör de uzun yıllara dayanan geçmişinden aldığı tecrübe ve birikimleri ile  faaliyet alanını her geçen gün büyüterek, yapmakta olduğu nakliye çalışmalarına farklılıklar getiriyor, teknolojiyi yakından takip ederek hızla gelişmeye devam etmektedir.

Türkiye’nin tüm bölgelerinden İran’ın başta başkent Tahran olmak üzere tüm şehirlerine gönderilen yüklerin taşınmasında üstün hizmet sağlayan firmamız, aynı zamanda İran’dan Türkiye’ye  ithal edilen ve transit geçiş ile Avrupa ve Orta doğu ülkelerine gönderilen yüklerin taşınması ile ilgili taşımacılık faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Firmamız, üstün performansı ve yakalamış olduğu ivme ile, kısa süre içerisinde uluslararası nakliye çalışmaları yapan firmalar arasında yerini almış, sürdürmekte olduğu başarılı çalışmaları ile zirveye doğru tırmanmaya devam ederek, sektörde aranan ve tercih edilen firma pozisyonuna ulaşmayı başarmıştır.

Avrupa ve Afrika ülkelerinden refeer konteynerler ile Türkiye limanlarına getirilerek, limanlar içerisinde frigo tırlara aktarmak suretiyle İran’a taşınan tereyağı ve çikolata gibi yüklerin taşınması işlemlerini tam kapasiteli olarak sağlamaktayız.

Bazargan, Julfa, Tebriz, Urumiyeh, Tahran, Qum, Bandar Abbas, Bandar İmam, Asaluyeh, Mashad gibi şehirler, İran’ ın Türkiye’den en fazla mal talep eden şehirlerinin başında yer almaktadır.

İran nakliyat konusunda tecrübeli personelleri, tam donanımlı araçları, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) üyeliği ve C2 uluslararası yük taşıma yetki belgesi ile hizmetlerini devam ettiren kuruluşumuz, bünyesinde bulunan son model araçları ve eğitimli sürücüleri kontrolünde yürütmekte olduğu çalışmaları ile, kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürmektedir.

2013 yılında Mersin merkezli olarak kurulmuş olan firmamız, zaman içerisinde İstanbul, Kayseri, Ankara, Adıyaman gibi illerimizde şubeler açarak faaliyet zincirini bir hayli büyütmüş olup, İran’a çalışan lojistik firmaları arasında tercih edilen firma konumunu yakalamayı başarmıştır.

Firmamız İran’a kara ve demiryolu nakliyesi alanlarında, taşınabilen her türlü yükün nakliyesi ile ilgili her tipte araç ve konteynerleri ile hizmet vermektedir.

Kuru yük taşımacılığı, donmuş ürün, yaş sebze, meyve, bitki, donmuş gıdalar ve kimyasal madde taşımacılığı, gabari dışı yüksek tonajlı ağır nakliye yükleri, açık yük nakliyesi ve konteyner taşımacılığı gibi konularda standart tenteli tır, frigo tır, sal kasa ve lowbed dorse araçları ile hizmetlerini sürdürmektedir.

İran’a sevkiyatı yapılan yüklerin komple tır ile taşınmasının yanı sıra, parsiyel ve kargo kapsamlı yüklerin taşınmasında da çalışmalarımız mevcut olup, İstanbul’da bulunan parsiyel depolarımızdan haftanın belirli günleri çıkışlar yapmak suretiyle yükleriniz talebinize göre bulundukları adreslerden alınarak en kısa sürede İran’ın tüm şehirlerine adres  veya gümrük teslimi şeklinde ulaştırmaktadır.

İran Karayolu nakliye seferleri  yapan araçlarımızda mevcut araç takip sistemi ile araçlarımızı anlık takip edebiliyor, alınan araç konum bilgileri anında mal sahibi firmalara bildiriliyor.İran’a nakliye taleplerinizi firmamızın telefon veya e posta adreslerine, sözlü ve yazılı olarak bildirmek suretiyle, en kısa sürede en uygun taşıma fiyat tekliflerimizi alabilirsiniz.

Her ne kadar kendi üretimi olan mamülleri mevcut bulunsa da, Türkiye den en fazla ürün ithal eden ülkelerin başında İran gelmektedir.Kalabalık nüfusu nedeniyle talep miktarı bir hayli fazla olan İran’ın tüm temel ihtiyaç maddeleri tedarikini ülkemiz sağlamaktadır.

Avrupa ülkelerinin tamamından karayolu nakliyesi ile İran’ın Bandar Abbas limanında sevk edilen yüklerin Türkiye üzerinden taşınmasını sağlayan Mersin Frigo, transit varış süresini minimum seviyeye düşürerek 15 gün gibi kısa bir sürede teslimatı gerçekleştirmektedir.

Mersin ilimizde uzun yıllardır üretilmekte olan un eleme makinelerinin ihracatları bir çok ülkeleye yapıldığı gibi, İran’ın başta Tahran olmak üzere çok sayıda şehrine de ihracatı yapılmakta, ihraç edilen bu makinelerin taşınması işlemlerinin büyü bir kısmını firmamız gerçekleştirmektedir.

İnternet ortamında İran’ a nakliye, İran çalışan nakliye firmaları, iran kara yolu tır fiyatları, iran ağır nakliyat ve iran parsiyel gibi başlıklarda arama yaptığınız da karşınıza çıkacak bir kaç firmadan bir tanesi olmanın vermiş olduğu gurur ile, prensiplerimizden ödün vermeden, kesintisiz nakliye ve lojistik hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

İran’ın bir çok bölgesinde üretilmekte olan parafin maddesinin ülkemizde kullanılmakta olduğu sayısız miktarda olmasından kaynaklı olarak yüksek miktarlarda parafin maddesi ithal edilmekte, ithalat nakliye çalışmalarında Türk ve İran plakalı tırlarımızla 24-25 tona kadar mal yükleye bilmekteyiz.

Denizli’de üretimi yapılan binlerce çeşit tekstil imaları yapabilen makinelerin İran şehirlerine taşınmasını yerli ve yabancı plakalı tırlarımız ile yürütüyoruz.

Ankara yükleme, Tahran/İran teslim, karayolu komple tır taşıma fiyatımız 2.700 dolar, güzergah Gürbulak sınır kapısı çıkış şeklide olup, transit süre 4-5 gün, izin verilen taşıma tonaj sınırı 25.000 kg.’dır

Tarihi geçmişi bin yıllara dayan İran çok eski bir medeniyet olup, başkenti Tahran, batısında Türkiye, doğusunda Türkmenistan, güneyinde Basra Körfezi, kuzeyinde Hazar Denizi ile çevrelenmiştir.

İstanbul İran taşımacılık sahasında ki kayda değer başarılarımızı temel alarak, birçok ihracatçı firmanın yüklerinin taşınmasına talip oluyor, talip olduğumuz işlerin büyük bir kısmını taşımaya muktedir oluyoruz.

İran’a nakliye çalışmalarımız karayolu tır nakliyesi ile olmakla beraber, Mersin limanı, Bandar Abbas limanı arası denizyolu nakliyesi şeklinde de süre gitmektedir.

Ülkeler arası taşımacılık alanında oldukça geniş kapsamlı bütün olarak lojistik çalışmaları yapabilen firmamız, İran nakliye seferlerinde üst düzey hizmet sunma anlayışı ile hareket ederek, kalite esaslı taşımacılık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Hollanda’da üretilmekte olan fıçılı ham madde gruplarının İran’ın başta Tebriz olmak üzere birçok şehrine taşınması işlemlerini farklı güzergahlar kullanmak sureti ile direkt servis ve İstanbul aktarmalı olarak gerçekleştirmekte, özellikle aktarmalı taşımalarda daha özenli hareket ederek taşınan malın hasarsız bir şekilde teslim adresine ulaşmasını sağlamaktayız.

Ülkeler arası ikili ilişkilerimizin sürdürülürlüğü uzun yıllara dayanan İran ile alışverişlerimiz hız kesmeden düzenli bir şekilde ilerlemeye devam etmekte, yapılan sözleşmeler kapsamında ihracat ve ithalat yük taşıma çalışmaları istikrarlı bir biçimde olağan seyrinde devam etmektedir.

İran nakliye bizimle anılmakta, her türlü bilgi güncellemesi firmamız tarafından yapılmakta, sektörün nabzını biz tutmaktayız.

İran İslam Cumhuriyeti resmi adı ile bilinen ülkeye, tarihsel yakınlığı ile bilinen Türkiye, yıllık bazda açıklanan ihracat rakamlarının büyük bölümünü gerçekleştirmektedir.

İran yük nakliyesi ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:
Acil Çağrı Numaramız - 0324 232 05 50
 Mersinfrigo.com  © 2012   |   Yurt içi ve uluslar arası tüm nakliye ve lojistik işlemlerinizde kesintisiz hizmet garantisi veriyoruz.
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız