Almanya Nakliyat Firmaları

ALMANYA TARİHÇESİ

Avrupa’nın nüfus bakımından en kalabalık ülkesi olan Almanya’nın tarihi milattan önce üçüncü yüzyıla dayanmaktadır. Dünyanın en fazla şair ve düşünür yetiştirmiş ülkesi olan Almanya, yüzyıllara dayanan kültürü tarihi yapıları ve özellikle son derece gelişmiş teknolojisi ile gelişmekte olan dünyanın ekonomik şekillenmesine yön veren ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Almanya nakliyat firmaları ile rekabetimiz neticesinde elde etmiş olduğumuz başarılarımıza her geçen gün yenilerini ekleyerek, sektörde adından söz ettiren lojistik firması olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Ekonomik anlamda Avrupa ülkelerinin  tetikleyicisi konumunda bulunan Almanya ile ticari ilişkilerimiz çerçevesinde uluslararası lojistik faaliyetleri alanında büyük pay sahibi olan firmamız Türkiye-Almanya ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarını hız kesmeden kesintisiz bir şekilde sürdürmektedir.

almanya çalışan nakliyat firmaları
Almanya nakliyat firması

FAALİYET ALANLARIMIZ

Özellikle ağır sanayi sektöründe öne çıkan ülkelerin başına gelen Almanya’dan ülkemize ithalat ve yine ülkemiz üzerinden transit olarak İran, Irak, Suriye, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan ve Özbekistan gibi ülkelere taşınması talebi ile gelen tüm yük sınıflarının taşınması işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Almanya ihracat nakliye çalışmalarımız kara yolu ve deniz yolu şeklinde sağlanmaktadır. İhracatın yoğun kalemlerinin başında yer alan yaş sebze meyve, kuru gıda, tekstil malzemeleri gibi günlük tüketim mamüllerinin nakliyesinde öncülük eden firmamız tüm taleplere zamanında yanıt vermek suretiyle lojistik faaliyetleri hizmetlerini sürdürmektedir.

TÜRKİYE-ALMANYA İHRACAT İTHALAT

Türkiye’ nin üreten tüm bölgelerinden Almanya’ nın tüm bölge ve şehirlerine ihraç edilen her türlü yükün nakliyesi hususunda kapsamlı çalışmalara imza atan firmamız, Almanya’ya çalışan nakliye firmaları arasında öne çıkan çalışmaları ile farklılığını ortaya koymakta, bu alanda aranan ve tercih edilen firma konumunda bulunmaktadır. Türkiye’den Almanya’ya kuru yük taşımacılığı, ağır nakliye, konteyner nakliyesi ile frigo tır taşımacılığı konularında servis hizmeti sağlayan firmamız aynı zamanda sigortalama, gümrükleme, depolama, Liman işlemleri, acentelik hizmetleri ve antrepo hizmetleri gibi alanlarda da çalışmalarını bütün olarak gerçekleştirmektedir.

Almanya nakliyeleri genellikle iki farklı güzergah kullanılarak yapılmakta olup bu güzergahlar Mersin Limanı yolcu salonu çıkışlı, İtalya/Trieste limanı iniş, karayolundan Almanya adres teslimi ile, İstanbul üzeri Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarından çıkışlı olarak tamamen karayolu nakliyesi şeklinde sağlanmaktadır. Almanya kara ve deniz yolu nakliyesinde sahip olduğumuz yetki belgemiz bünyesinde bulunan öz mal ve kiralık tır ve kamyonlarımız ile geniş tedarik zincirimiz kapsamında bulunan iş ortağı partnerlerimize ait araçlarla, firmamızdan talep edilen tüm araç ihtiyaçlarına güvenli ve uygun taşıma navlunlarıyla karşılık vermekteyiz.

İstanbul, Ankara, İzmir Bursa, Adana gibi şehirlerimiz başta olmak üzere tüm bölgelerimizden ihracat nakliye çalışmalarımızı Almanya’nın Münih, Berlin. Hamburg, Stuttgart, Hannover. Köln gibi şehirlerine adresten adrese teslimat yapmaktayız. Gerekli görülen durumlarda yurt dışı gümrükleme hizmetleri de sunmaktayız. Almanya kara yolu komple tır taşımacılığının yanı sıra İstanbul depolarımızdan haftalık düzenli çıkışlarımızla karayolu parsiyel nakliye çalışmalarımızda mevcuttur. Her türlü ebat ve ağırlıkta ki yüklerinizi adresinizden teslim almak suretiyle İstanbul depolarımız üzerinden gümrük işlemleri tamamlanarak çıkış yapmaktayız. Almanya teslimatları tercihinize göre gümrük noktasına veya adrese teslim şeklinde yapılmaktadır.

KARAYOLU NAKLİYE FAALİYETLERİMİZ

Uluslararası karayolu taşımacılığında en yoğun faaliyetlerimizin bulunduğu Avrupa ülkelerinin başında gelen Almanya ile ticaret anlaşmaları çerçevesinde yapılmakta olan ihracat ve ithalat yük taşıma işlerinde özel çalışmaları ile dikkat çeken firma olmanın verdiği öz güven ile kalite anlayışımızdan asla ödün vermeden faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Almanya’da yerleşik bulunan şubemiz vasıtasıyla acentelerimizle işbirliğimiz çerçevesinde lojistik çalışmalarımız en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Üçüncü ülke yük taşımacılığı alanında en yoğun nakliye çalışmalarımız Almanya İran arası karayolu taşımacılığıdır. Almanya’nın tüm bölge ve şehirlerinde yüklemeye hazır bulunan eşyaların İran’ın bütün bölge ve şehirlerine taşınması işlemlerini hem kara hem roro yolu ile Türkiye üzerinden transit olarak taşımaktayız.

Tüm Avrupa ülkeleri ile ilgili taleplerinizde olduğu gibi, Almanya ile ilgili ihracat ve ithalat nakliye taleplerinizi de firmamıza mail veya telefon yolu ile bildirerek tecrübeli operasyon ekibimizden en kısa sürede yükünüze  uygun araç ve beklentilerinizin tam karşılığı olacak taşıma fiyat tekliflerimizi alabilirsiniz. Almanya’nın Kalsruhe şehrinde yoğun olarak üretimi yapılmakta olan güneş enerji sistemleri ekipmanlarının Kuzey Kıbrıs şehirlerine Türkiye üzerinden tırlar ile taşınması işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Yanıcı ve patlayıcı madde sınıfında bulunan ADR kapsamlı yüklerin Türkiye Almanya arasında taşınması işlemlerini ADR belgesi bulunan araçlarımız ve buna uygun ehliyet sınıfına sahip sürücülerimiz kontrolünde sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Almanya’dan Gürcistan’a sürekli olarak taşınmakta olan akü yüklerinin karayolu ile tır taşıma işlemlerini firmamız gerçekleştirmekte olup, yükün hassasiyeti nedeniyle çok kısa süre içerisinde teslim edilmesi gereken adrese ulaştırmaktadır.

Almanya Tanna şehrine göndermek istediğimiz kullanılmış deri makinaları için komple tır istiyoruz , yükümüz yarın hazır , teklifinizi bekliyoruz . Yükleme yeri Tuzla deri sanayi, gümrükleme Erenköy gümrüğüdür .

Almanya’dan Türkiye’ye nakliyat çalışmalarımız düzenli olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir