Gürcistan Nakliye

Gürcistan nakliye çalışmalarına kurulduğu ilk günden bu yana hız kesmeden devam etmekte olan firmamız Mersin Frigo Lojistik, komple tır taşıma, parsiyel nakliye, gabari dışı ağır nakliyat, frigo nakliye ve konteyner taşımacılığı gibi alanlarda oldukça kapsamlı lojistik hizmetleri sunmaktadır.

Bünyesinde bulunan yerli ve yabancı plakalı yüksek modelli her ebat ve ağırlıkta yükü taşıyabilecek kapasiteye sahip tırları ve Türkiye – Gürcistan hattında son derece deneyimli ve tecrübeli bulunan sürücülerimiz kontrolünde ihracat ve transit kapsamlı yük taşıma işlemlerini başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz.

Avrupa ülkelerinin tamamından Gürcistan’ın başta başkent Tiflis olmak üzere, Poti ve Batum gibi tüm şehirlerine Türkiye üzerinden transit geçişli üçüncü ülke yük taşıma işlemlerini de gerçekleştirebilen firmamız yaptığı tüm nakliye seferlerinde CMR sigortası ve TIR karnesi güvencesinde çalışmalar yapmaktadır. 25 tona kadar ağırlığı bulunan ticari kapsamlı her türlü yükün nakliyesini standart tenteli olarak adlandırdığımız brandalı tırları ile taşımakta olan firmamız, küçük çapta kargo ve parsiyel kapsamında ki yük grupları ile ölçü dışı ve ağır nakliyat kapsamında bulunan yükleri de rahatlıkla ve düzenli bir şekilde taşıyabilmektedir.

Gürcistan parsiyel nakliye çalışmalarımız İstanbul ve Ankara illerimizde bulunan parsiyel depolarımızdan çıkış yapacak şekilde organize edilmekte, gümrüklemenin yapılmasının akabinde yola çıkan parsiyel araçlarımız Gürcistan şehirlerinde gümrük noktalarına teslim edilmektedir.

Ülkemiz ihracatçıları ile Gürcistan  yetkililerinin karşılıklı yapmış oldukları ticari anlaşmalar çerçevesinde tekstilden makinaya, gıda ürünlerinden sanayi ekipmanlarına kadar akla gelebilecek her türlü ticari eşyanın taşınmasında önemli bir rol üstlenmekte olan firmamız Mersin Frigo Lojistik, yüklerin tırlara yüklenmesinin hemen ardından yola çıkarak maksimum 3 gün içerisinde Gürcistan’ın her hangi bir noktasına adres teslimi komple tır taşımacılığı yapmaktadır.

Rusya ve Azerbaycan üzeri üçüncü ülkelere yapılan sevkiyatlarda geçiş noktası olan Gürcistan, Sarp sınır kapısından giriş yapılarak transit geçilmekte, bu anlamda da önemli bir koprü vazifesi üstlenmektedir. Çok fazla üretim alanı bulunmayan ülkeye en fazla mal girdisi elbette ki sınır komşusu Türkiye’den yapılmakta olduğundan, ülkemiz ihracatçı ve dış ticaret firmaları ile üretici ve girişimcileri Gürcistan pazarına ayrı bir önem vermektedirler.