Hırvatistan Nakliye

ÜLKE TARİHİ HAKKINDA

Balkan yarımadasının kuzeybatısında yer alan Hırvatistan 4 milyon civarı nüfusu ile Avrupa’nın en yenilerinden sayılabilecek ülkesi konumundadır.Batısında Adriyatik denizi bulunan Hırvatistan’ın başkenti Zagrep’tir. Hırvatistan nakliye çalışmaları yapmakta olan lojistik şirketleri arasında özel manevralarla geniş iş hacmi yakalamış olan firmamız, sektörde ülkemiz ile Hırvatistan’ın ticari ilişkileri kadar eski bir geçmişe sahiptir.

Geçmişten edindiği deneyim ve kazanımlarını yine taşımacılık sektöründe değerlendirme prensibinden asla ödün vermeden olabildiğince modern, teknolojik ve sektöre son derece uyumlu çalışmalar yapmakta, kaliteli hizmet anlayışı ile oldukça başarılı performans sergilemektedir. Türkiye Hırvatistan arası nakliyat çalışmalarında yüksek modelli araçları kullanmaya gayret gösteren firmamız, müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerinin meyvelerini toplamaktadır.

hırvatistan çalışan nakliye firmaları

Hırvatistan nakliye firması

KOMPLE TIR VE PARSİYEL

Ülkeye komple tır taşımacılığı ile birlikte İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarında bulunan depolarımızdan her hafta çıkış yapmakta olduğumuz düzenli parsiyel servislerimiz de bulunmaktadır. Her ebat ve ağırlıkta ki kargo ve parsiyel kağsamlı yükleriniz itina ile ambalajlanarak Hırvatistan şehirlerinde gümrük noktaları veya adreslere teslim şeklinde dağıtım yapabilmekteyiz. Taşımakta olduğu tüm ürün ve mamüllerin nakliyesini cmr sigortası kapsamında gerçekleştirmekte olan firmamız, talebe göre yüklerin özel sigorta işlemlerini de gerektiği şekilde yapabilmektedir.

Balkan yarımadası coğrafyasından kuzeybatı bölümüne konumlanmış olan Hırvatistan Avrupa’nın yeni sayılabilecek ülkelerinden birisidir. Slovenya, Macaristan, Sırbistan ve Bosna Hersek ile sınırları buluna ülkenin başkenti Zagrep olup ülkenin Adriyatik denizine kıyısı bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında en güzel kıyı sahil şeridine sahip bulunan Hırvatistan özellikle yaz aylarında önemli oranda turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Para birimi kuna olan Hırvatistan’da çoğunlukla kullanılan dil yine resmi dil olan Hırvatçadır. Turistlerin gezi düzenledikleri illerin başında yer alan Zagrep dışında Split, Dubrovnik ve Hvar şehirleri de oldukça öenmli oranda tursiti ağırlamaktadır. Ülkemiz vatandaşlarınında çoğunlukla tercih ettiği tatil merkezlerin biri yine Hırvatistan’dır.

Ülke iklim bakımından iki türlü değişkenlik göstermekte, kara ve akdeniz iklimleri görülmektedir. İki iklimin boy göstermesi sebebi ile yemek kültürleri de iki gruba ayrılmakta, Akdeniz ikliminin yaşandığı bölgelerde balık ve sebze yemekleri öne çıkmakta, kara iklimin bulunduğu bölgelerde ise daha çok et yemekleri yapılmaktadır.