Irak Nakliye Firmaları

Irak nakliye firmaları arasında öne çıkan çalışmaları ile dikkat çeken firmamız, kurulmuş olduğu 2013 yılından bu yana lojistik hizmetlerini kararlılıkla sürdürmektedir. Uluslararası taşımacılıkta özellikle komşu ülkeler ile yapılan ihracat-ithalat çalışmalarında büyük paya sahip olan Mersin Frigo, kurmuş olduğu araç filosunu ve tedarik zincirini her geçen gün büyütmektedir. Tüm alanları ve detayları ile en yoğun lojistik çalışmalarımızın bulunduğu ülkeler arasında yer alan Sınır komşularımızdan Irak’a nakliye çalışmalarımız kesintisiz olarak devam etmektedir. Türkiye’nin tüm bölge ve şehirlerinden yüklenmekte olan yük gruplarının Irak’ın Zakho, Erbil, Süleymaniye ve Kerkük gibi kuzey illeri ile Musul, Bağdat, Basra gibi güney illerine gönderilmesi ve ihracatı planlanan her türlü yükün taşınmasında geniş içerikli kara yolu nakliye hizmeti vermekteyiz.

Tüm Avrupa ve Asya ülkelerinden Irak’a taşınmakta bulunan transit yüklerin adreslerine ulaştırılmasında çalışmalarımız mevcut olup, teminatlı araçlarımız ile tüm nakliyat hareketlerini gerçekleştiriyoruz.

Kuru yükler için standart tenteli araçlarımız, soğuk zincir, donmuş ürün, yaş sebze meyve ve kimyevi madde gibi yükler  için frigo araçlarımız, gabari dışı ağır tonajlı yükler için lowbed ve açık kasa sal dorse tırlarımız ve konteyner taşımacılığına uygun kilitli dorseli araçlarımız ile tüm taşımaları gerçekleştirmekteyiz.

Irak’ın kuzey ve güneyinde bulunan tüm şehirlerine gönderilecek parsiyel yüklerin taşınması ile ilgili İstanbul ve İzmir’de yerleşik  depolama ve gümrükleme sistemimiz ile haftalık düzenli çıkışlarımızla, her türlü parsiyel yüklerinizi adreslerinden alınmak suretiyle, standart tır ve parsiyel yük taşımaya uygun küçük boyutlu yük taşımaya uygun ekspres araçlarımızla, olabilecek en kısa sürede Irak’ta adrese teslim edilecek şekilde servis hizmeti sunuyoruz. Irak’a nakliye hizmetleri dışında ayrıca depolama ve gümrükleme hizmetlerimiz de mevcuttur. Irak’ın TIR karne sistemine tabi olmaması nedeniyle transit yüklerin sevkiyatı, teminat kullanmak suretiyle sağlanmaktadır. Firmamız bu anlamda da Global ve UND teminatı kullanarak transit ve 3. Ülke yüklerin Irak’a taşınmasını sağlamaktadır.

Irak’ın kuzey illerine gönderilen ürünler direkt servis ile adrese teslim edilirken, güneyde bulunan illerine gönderilen ürünler direkt servis ile gidememekte olup, gerek yükün aktarılması suretiyle gerekse çekici değiştirmek suretiyle dorsenin gönderilmesi şeklinde sağlanmaktadır. Irak sevkiyatlarının hızlı gerçekleşmesi Zakho’da gümrük işlemlerinin hızlandırılmasına bağlı olduğundan Zakho/İbrahim Halil(Peşmerge) gümrüğünde yerleşik iş takipçisi gümrükçülerimiz vasıtasıyla taşımalar bekleme olmaksızın gerçekleşmektedir.

Son zamanlarda belirli aralıklarla Irak geçişlerinde yaşanan sorunlardan dolayı işleyişi aksatmamak adına, özellikle güney Irak sevkiyatları İran üzeri güzergah kullanılarak ta gerçekleşmektedir. Bu tür sevkiyatlarda TR ve İran plakalı tırlarımız kullanılmaktadır. İran üzeri gönderiler varış noktasına kadar değil, İran-Irak arası Mehran kapı gibi sınır kapılarında bulunan tampon bölgelere kadar taşınmakta olup tampon bölgelerden varış noktasına kadar sevkiyatlar Irak plakalı tırlar ile  sağlanmaktadır.

Genel hatları ile Irak nakliyesi konusuna hakim olan firmamız tüm nakliye taleplerinize en hızlı ve güvenilir şekilde en uygun taşıma navlun teklifleri ile yanıt vermektedir.

Etiketler:
Acil Çağrı Numaramız - 0324 232 05 50
 Mersinfrigo.com  © 2012   |   Yurt içi ve uluslar arası tüm nakliye ve lojistik işlemlerinizde kesintisiz hizmet garantisi veriyoruz.
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız