İran Nakliye

İran nakliye hizmetlerini düzenli olarak sürdüren firmamız, sektör de uzun yıllara dayanan geçmişinden aldığı tecrübe ve birikimleri ile  faaliyet alanını her geçen gün büyüterek yapmakta olduğu nakliye çalışmalarına farklılıklar getiriyor, teknolojiyi yakından takip ederek hızlı bir şekilde faaliyet alanını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmektedir.

İRAN TARİHÇESİ

Tarihi geçmişi bin yıllara dayanan İran, dünya üzerinde kurulmuş en eski medeniyetlerden biri olup, başkenti Tahran, batısında Türkiye, doğusunda Türkmenistan, güneyinde Basra Körfezi, kuzeyinde Hazar Denizi ile çevrelenmiştir.İran kültürü İslamiyet öncesi ve sonrasında İslam’ın gelenekleriyle yoğrularak günümüze kadar çeşitli değişikliklere uğrayarak ulaşmış bir kültürdür. Resmi dili Farsça olan İran, bu dili tarih boyunca uzun bir dönem Orta Asya ve Orta doğu’da baskın ve etkili bir dil haline getirmiştir.Tarihe bakıldığında Selçuklu Devleti’nin bile saray ve yazışma dili olarak kullandığı bir dil olduğu açıkça görülmektedir.

iran nakliye firmaları

iran nakliye firması

Türkiye’nin tüm bölgelerinden İran’ın başta başkent Tahran olmak üzere tüm şehirlerine gönderilen yüklerin taşınmasında üstün hizmet sağlayan firmamız, aynı zamanda İran’dan Türkiye’ye  ithal edilen ve transit geçiş ile Avrupa ve Orta doğu ülkelerine gönderilen yüklerin taşınması ile ilgili olarak da düzenli taşımacılık faaliyetlerini devam ettirmektedir. Firmamız, üstün performansı ve yakalamış olduğu ivme ile, kısa süre içerisinde uluslararası nakliye çalışmaları yapan firmalar arasında ki yerini almış, sürdürmekte olduğu başarılı çalışmaları ile zirveye doğru tırmanmaya devam ederek, sektörde aranan ve tercih edilen firma pozisyonuna ulaşmayı başarmıştır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Avrupa ve Afrika ülkelerinden refeer konteynerler ile Türkiye limanlarına getirilerek, limanlar içerisinde frigo tırlara aktarılmaları suretiyle İran’a taşınan tereyağı ve çikolata gibi gıda içerikli yüklerin taşınması işlemlerini tam kapasiteli olarak sağlamaktayız. Bazargan, Julfa, Tebriz, Urumiyeh, Tahran, Qum, Bandar Abbas, Bandar İmam, Asaluyeh, Mashad gibi şehirler, İran’ ın Türkiye’den en fazla mal talep eden şehirlerinin başında yer almaktadırlar.

İran nakliyat konusunda tecrübeli personelleri, tam donanımlı araçları, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) üyeliği ve C2 uluslararası yük taşıma yetki belgesi ile hizmetlerini devam ettiren kuruluşumuz, bünyesinde bulunan son model araçları ve eğitimli ve deneyimli sürücüleri kontrolünde yürütmekte olduğu çalışmaları ile, kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerlemesini sürdürmektedir. 2013 yılında Mersin merkezli olarak kurulmuş olan firmamız, zaman içerisinde İstanbul, Kayseri, Ankara, Adıyaman, Antalya ve Konya gibi illerimizde şubeler açarak faaliyet zincirini bir hayli büyütmüş olup, İran’a çalışan lojistik firmaları arasında tercih edilen firma konumunu yakalamayı başarmıştır.

Firmamız İran’a kara, deniz ve demiryolu nakliyesi anlamında taşınabilen her türlü yükün sevk edilmesi ile ilgili her tipte araç ve konteynerleri ile hizmet vermektedir.Kuru yük taşımacılığı, donmuş ürün, yaş sebze, meyve, bitki, donmuş gıdalar ve kimyasal madde taşımacılığı, gabari dışı yüksek tonajlı ağır nakliye yükleri, açık yük nakliyesi ve konteyner taşımacılığı gibi konularda standart tenteli tır, frigo tır, sal kasa ve lowbed dorse araçları ile hizmetlerini sürdürmektedir.

iran çalışan tır taşıma şirketi

İran Taşımacılık Şirketi

İran’a sevkiyatı yapılan yüklerin komple tır ile taşınmasının yanı sıra, parsiyel ve kargo kapsamlı yüklerin taşınmasında da çalışmalarımız mevcut olup, İstanbul’da bulunan parsiyel depolarımızdan haftanın belirli günleri çıkışlar yapmak suretiyle yükleriniz talebinize göre bulundukları adreslerden alınarak en kısa sürede İran’ın tüm şehirlerine adres  veya gümrük teslimi şeklinde ulaştırılmaktadır. İran Karayolu nakliye seferleri yapan araçlarımızda mevcut araç takip sistemi ile araçlarımızı anlık takip edebiliyor, aldığımız güncel araç konum bilgilerini anında mal sahibi firmalara bildirebiliyoruz.İran’a nakliye taleplerinizi firmamızın telefon veya e posta adreslerine, sözlü ve yazılı olarak bildirmek suretiyle, en kısa sürede en uygun taşıma fiyat tekliflerimizi alabilirsiniz.

Her ne kadar kendi üretimi olan mamülleri mevcut bulunsa da, Türkiye den en fazla ürün ithal eden ülkelerin başında İran gelmektedir.Kalabalık nüfusu nedeniyle talep miktarı bir hayli fazla olan İran’ın tüm temel ihtiyaç maddelerinin tamamına yakınının tedarik edilmesi ülkemiz üreticileri tarafından sağlamaktadır. Avrupa ülkelerinin tamamından karayolu nakliyesi ile İran’ın Bandar Abbas limanında sevk edilen yüklerin Türkiye üzerinden taşınmasını sağlayan Mersin Frigo, transit varış süresini minimum seviyeye düşürerek teslimatları 15 gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirmektedir.

LOJİSTİK HİZMETLERİMİZ

Uzun bir süredir Mersin ilimizde üretilmekte olan un eleme makinelerinin ihracatları bir çok ülkeleye yapıldığı gibi, İran’ın başta Tahran olmak üzere çok sayıda şehrine de yapılmakta, ihraç edilen bu makinelerin taşınması işlemlerinin önemli kısmını firmamız Mersin Frigo gerçekleştirmektedir. Gelişen dünya şartlarının en büyük kazanımlarından biri olan internet ortamında İran’ a nakliye, İran çalışan nakliye firmaları, iran kara yolu tır fiyatları, iran ağır nakliyat ve iran parsiyel gibi başlıklarda arama yaptığınız da karşınıza çıkacak bir kaç firmadan bir tanesi olmanın vermiş olduğu haklı gurur ile, prensiplerimizden ödün vermeden, kesintisiz reel nakliye ve lojistik hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

İran’ın bir çok bölgesinde üretilmekte olan parafin ham maddesinin ülkemizde kullanılmakta olduğu sayısız miktarda alanın olmasından kaynaklı olarak büyük oranda parafin maddesi ithal edilmekte, bu ürünün taşınması ile ilgili ithalat nakliye çalışmalarında Türk ve İran plakalı tırlarımızla 24-25 tona kadar mal yükleye bilmekteyiz. Denizli’de üretimi yapılan binlerce çeşit tekstil imalatı yapabilen makinelerin İran şehirlerine taşınmasını yerli ve yabancı plakalı tırlarımız ile gerçekleştiriyoruz.

İstanbul İran taşımacılık sahasında ki kayda değer başarılarımızı temel alarak, birçok ihracatçı firmanın yüklerinin taşınmasını gerçekleştiriyor, ihracat sektöründe talip olduğumuz yeni işlerin büyük bir kısmını taşımaya muktedir oluyoruz. İran’a nakliye çalışmalarımızı karayolundan tır ile yaptığımız gibi, Mersin limanı, Bandar Abbas limanı arası denizyolu nakliyesi şeklinde de alternatif taşıma seçeneği sunmaktayız.Ülkeler arası taşımacılık alanında oldukça geniş kapsamlı lojistik çalışmaları yapabilen firmamız, İran nakliye seferlerinde üst düzey hizmet sunma anlayışı ile hareket ederek, kalite esaslı taşımacılık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Hollanda’da üretilmekte olan varilli ham madde gruplarının İran’ın başta Tebriz olmak üzere birçok şehrine taşınması işlemlerini farklı güzergahlar kullanmak sureti ile direkt servis ve İstanbul aktarmalı olarak gerçekleştirmekte, özellikle aktarmalı taşımalarda daha özenli hareket ederek taşınan malın hasarsız bir şekilde teslim adresine ulaşmasını sağlamaktayız.

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK

Ülkeler arası ikili ilişkilerimizin geçmişi uzun yıllara dayanan İran ile alışverişlerimiz hız kesmeden, düzenli bir şekilde ilerlemeye devam etmekte, yapılan sözleşmeler çerçevesinde ihracat ve ithalat yük taşıma çalışmaları istikrarlı bir biçimde olağan seyrinde devam etmektedir.İran ile ilişkilerimiz zaman zaman bir takım sorunlar neticesinde gerilmeler yaşıyor olsa da, bu durum ticaretimizi genel anlamda asla engellememekte, ihracat ve ithalat nakliye faaliyetlerimiz sorunsuz bir şekilde sürdürülebilirliğini korumaya devam etmektedir.

Türkiye’den İran’a yapılan taşımalarda alternatif güzergahlardan biride Nahçıvan üzeri güzergah olup, genellikle Julfa şehrine yapılan sevkiyatlarda bu güzergah tercih edilmekte, dolayısı ile yoğun çalışılan bir yol pozisyonunu sürekli olarak korumaktadır.

Türkiye, yıllık bazda açıklanan ihracat rakamlarının büyük bölümünü İran İslam Cumhuriyeti resmi adı ile bilinen ülkeye gerçekleştirmektedir.Bu bağlamda devreye giren taşımacılık kuruluşlarının başında yer alan firmamız güçlü bağlantıları sayesinde hatırı sayılır oranda hizmet üretmeye devam ettiğinden İran nakliye bizimle anılmakta, her türlü bilgi güncellemesi firmamız tarafından yapılmakta, sektörün nabzını biz tutmaktayız. İran’a ihraç etmeyi düşündüğünüz yüklerinizin nakliyesi ile ilgili daha detaylı ve geniş kapsamlı bilgi edinmek üzere firmamızla iletişime geçebilir, ilgili departman sorumlusu arkadaşımızdan en kısa sürede gerek yazılı gerek sözlü olarak son derece aydınlatıcı bilgilere ulaşabilirsiniz.

NAHÇIVAN HAKKINDA

Azerbaycan’a bağlı görünmekle birlikte özerk bir konumda yer alıp, fiziki bir bağlantısı bulunmayan Nahçıvan, Türk Cumhuriyetleri arasında Türkiye’ye sınırı bulunan tek kara parçasıdır. Türkiye ile sınır uzunluğu yaklaşık 17 kilometredir. Nahçıvan’ın merkezine en yakın şehir merkezimiz Iğdır olup iki merkez arasındaki mesafe 160 kilometredir.

Türkiye’den Nahçıvan bölgesine seferler düzenliyoruz. Bölgeye geçiş yaptığımız sınır kapısı Dilucu gümrük kapısıdır. Nahçıvan’a yapılan sevkiyatlarda maksimum taşıma tonajı İran’da olduğu gibi 24 ton ile sınırlıdır. Türkiye’ye en yakın sınır komşularından biri olması hasebiyle Nahçıvan’a taşıma transit süremiz iki gün gibi çık kısa bir süredir.

İran uluslararası nakliyat şirketleri genellikle Mersin, Hatay, Kayseri, Ağrı ve Iğdır gibi şehirlerde yerleşik bulunmakta, firmamızda nakliye sektörünün bel kemiği durumunda bulunan illerden Mersin’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Etiketler:
Acil Çağrı Numaramız - 0324 232 05 50
 Mersinfrigo.com  © 2012   |   Yurt içi ve uluslar arası tüm nakliye ve lojistik işlemlerinizde kesintisiz hizmet garantisi veriyoruz.
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız