İran Nakliye Firmaları

İran nakliye firmaları ülkemizin stratejik belli başlı bir kaç ilinde konuşlanmış, Türkiye ile İran arasında yapılmakta olan ihracat ve ithalat yük taşıma programlarının tamamının organize edilmesini sağlayacak potansiyel ve yapıda bulunmaktadırlar. Bu firmalar içerisinde yapmakta olduğu özel çalışmaları sebebi ile öne çıkan tek nakliye kuruluşu olma unvanını elinde bulunduran şirketimiz Mersin Frigo Lojistik, 2013 yılı gibi yakın bir dönemde sektöre adım atmış olsa da yaptığı üstün çalışmaları, kaliteli hizmet anlayışı ve başarı hikayesi ile kısa süre içerisinde sektörde adını duyurabilen bir lojistik şirketi olmayı başarmıştır.

Türkiye’den İran’a satışı gerçekleşmiş olan yerli üretim bilumum ürünün taşınması işlemlerini gerçekleştiren firmamız, İran girişi Bazergan şehri başta olmak üzere Tebriz, Tahran, Jolfa, Urumiyeh gibi şehirlerin yanı sıra adını sayamadığımız bir çok iline nakliye seferleri düzenliyor, ihracat kapsamında taşınması gereken yüklerin nakliyesini acenteliklerimize bağlı ve direkt olarak firmamızla irtibatlı olarak çalışan İran plakalı tırlar ile yapmakta, üçüncü ülke menşeli transit yüklerin limanlar, antrepolar veya serbest bölgelerden çıkışlarını Türk plakalı tırlar ile gerçekleştirmekteyiz.

Ülkemizin tüm illerinden İran’ın tüm bölgelerine komple ve parsiyel hizmeti sunabilme kabiliyeti bulunan Mersin Frigo, aynı zamanda soğuk zincir kapsamlı ürünlerin nakliyesini frigolu dediğimiz soğutuculu tırlar ile, gabari dışı ağır nakliyat kapsamında bulunan yüklerin taşınmasını uzamalı ve havuzlu tipleri bulunan lowbed dorse tırlar ile, her ebat ve kapasitede ki konteynerlerin nakliyesini ise konteyner kilitleri mevcut bulunan açık kasa dorseli tırları ile CMR sigortası kapsamında güvenli bir şekilde nakletmektedir.

Taşıması yapılan ürün grupları İran’da adrese teslim şeklinde değil de depolara teslim edilecek şekilde ulaştırılmakta, teslimattan önce belirlenen gümrük noktasında ithalat işlemleri yapıldıktan sonra ordino verilmek suretiyle neticelenmektedir. Bu işlemler İran’da yerleşik bulunan acenteler vasıtası ile gerçekleşmektedir. Firmamız İran’da bu tür işlemleri yapabilme yeteneğine sahip onlarca acente ile işbirliği ve irtibat halinde olup taşıması tamamlanan ürünün en kısa sürede teslimata geçmesini sağlamaktadır.

Avrupa ülkelerinin tamamına yakınından İran’a satılmış olan ürünlerin nakliyesini de Türkiye üzerinden transit olarak taşıyabilen firmamız taşıdığı yükleri olabilecek en kısa süre de İran teslim adreslerine ulaştırmaktadır.