Kazakistan Nakliye Firmaları

KAZAKİSTAN TARİHİ GEÇMİŞİ

Orta Asya’nın bağımsız devletlerinden biri durumunda bulunan Kazakistan, Sovyetler Birliği’nin dağılması ile birlikte 1991 yılında bağımsızlığını ilan etmiş, önceleri Almaata olan başkenti yakın dönemde Astana olarak değiştirilmiştir.Orta Asya’nın yüz ölçümü bakımından en geniş topraklarına sahip olan Kazakistan dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Kazakistan nakliye firmaları arasına hızlı bir giriş yaparak kısa süre içerisinde aranan ve tercih edilen firma pozisyonunu yakalayan firmamız, Kurulduğu 2013 yılından bu yana Kazakistan nakliye çalışmalarına hız kesmeden aralıksız devam ettirmekte, kara yolu komple ve parsiyel taşıma alanlarında üstün başarılara imza atmaktadır.

kazakistan çalışan nakliye firmaları

Kazakistan nakliye firması

Kazakistan, yüz ölçümü bakımından Orta Asya’nın en büyük ülkesi olması avantajını doğru kullanarak ülkemiz ile ticaret hacmini son derece büyütmüştür. Taşımacılık sektörü iki ülke arasında sağlanan en büyük payı kapmış bulunmaktadır. Bu bağlamda firmamız devreye girmekte, Kazakistan’a taşına tüm yük gruplarının nakliyesini kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde sürdürmektedir. Ülke de bulunan acentelerimiz ve temsilcilerimizle işbirliğimiz neticesinde teknoloji ile yakın bağlantı kurarak çalışmalar yapmakta, bu bağlantılar sayesinde kusursuz nakliye hizmetleri sunmaktayız.

KURUMSAL LOJİSTİK FAALİYETLERİMİZ

Lojistik çözümlerin tek adresi olan firmamız Mersin Frigo, iki ülke arasında yapılmış olan ticari anlaşmalar çerçevesinde prosedüre uygun bir biçimde nakliye hizmetleri vermekte, komple tır taşımacılığı, açık ve dökme yük nakliyesi, konteyner nakliye, parsiyel yük taşıma, gabari dışı tonajlı ağır yük nakliyesi gibi alanlarda, bahsi geçen tüm yük gruplarına uygun araç tipleri ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. Kara yolları yönetmeliğine uygun belgeleri ile sektörün vazgeçilmez kuruluşları arasında başı çekmenin avantajlarını doğru kullanarak tüm müşterilerinin taktirini ve memnuniyetini kazanan firmamız, sektöre kazandırmış olduğu yeniliklere her gün yenilerini ekleyerek kolaylıklar sağlamıştır.

Sektörde edindiğimiz kazanımlarımızı yine sektöre harcayarak değerlendirmek gerektiği yönünde ki inancımızla hem araç filomuzu büyütmekte hemde müşteri potansiyelimizi kat be kat artırmaktayız. Kazakistan’a yapılmakta olan nakliye çalışmalarımızı firmamız bünyesinde bulunan öz varlık tırlarımız ile şirketimize kayıtlı bulunan kiralık araçlarımız dışında ayrıca acentelerimize bağlı bulunan kazak, gürcü, azeri ve kırgız plakalı tırlar ile de gerçekleştirmekteyiz. Dil bilen sürücülerimiz iletişim konusunda zorluk çekmememize yardımcı olmakta, taşıma esnasında veya teslim sırasında meydana gelen her durumu anında paylaşarak akılcı çözümler sunmamıza vesile olmaktadırlar. Nakliye de önem arz eden hususların başında gelen zamanında teslimat konusu bizim için çok önemlidir. Dolayısı ile söz konusu hattı en uygun güzergahları kullanarak hedeflenen zamanda güvenli olarak teslimatları gerçekleştiriyoruz.

KAZAKİSTAN İHRACAT

İhraç edilen her türlü yük sınıfını cmr sigortası kapsamında taşımakta, teslimatları olabildiğince erken zamanda adreslerine ulaştırmaktayız. Almaata, Astana, Atrau, Aktau, Çimkent gibi başlıca şehirlerine lojistik çalışmalarımız mevcuttur. Tercih ettiğimiz güzergah genellikle Gürcistan Azerbaycan üzeri roro destekli hattır.Kuru yük, sebze meyve, donuk ürünler, kimyasal maddeler, ağır yük grupları, proje taşımacılığı, konteyner nakliyesi gibi alanlarda tenteli, frigo, sal dorse, lowbed tipi Türk Gürcü ve Kazak plakalı araç alternatiflerini değerlendirmekteyiz.

Sovyetler Birliği’nden ayrılıp bağımsızlığını ilan ettikten sonra dış dünyaya daha bir öz güvenle açılan Kazakistan, özellikle ülkemizden sipariş ettiği iğneden ipliğe tüm ürün türlerinin taşınması işlemlerinin bir çoğunu firmamız Mersin Frigo ile gerçekleştirmektedir. Kazakistan’a uluslararası tır nakliye çalışan tedarikçi firmalarımızın yerli ve yabancı plakalı araçlarını gereksinimlerimiz oranında değerlendirerek, firmamıza gelen talep yoğunlaşması anlarında kullanabilmekteyiz. Bir süredir Rusya ile ülkemiz arasında yaşanan sorunlardan dolayı Kazakistan’a Rusya üzeri güzergah kullanılamamaktaydı. Son günlerde ilişkilerimizin düzene girmeye başlaması ile birlikte Türk plakalı tırlarımız ile Rusya üzeri güzergahı kullanarak daha kısa sürede Kazakistan’ın tüm bölgelerine sevkiyatlarımız hız kazanmaya başlamış bulunmaktadır.

Kazakistan çalışan nakliye firmaları arasında konumunu netleştirmiş olan şirketimiz en uygun nakliye fiyatlarıyla siz değerli müşterilerine her türlü nakliye olanağı sağlamakta, aynı zamanda gümrükleme, depolama, acentelik, forwarding hizmetleri de sunmaktadır. Ülkeye İzan üzeri güzergah ile Gürcistan ve Azerbaycan üzeri yolları kullanmak suretiyle iki ayrı alternatifli çalışmalarla nakliyecilik hizmetleri sunuyor, vermekte olduğumuz hizmetlerde asla sınır tanımıyoruz. Kazakistan’a en fazla ihracat yük taşımaları Ankara şehrimizden yapılmakta, başkent Astana’ya kadar olan nakliye ücretimiz 8.000 dolar, maksimum taşıma tonajı 21.000 kg, transit süre 12-15 gündür. Talep etmiş olduğunuz taşıma fiyat teklifimiz bilgilerinize sunulmuştur.İstanbul-Almaata/Kazakistan Karayolu Komple TIR Taşıma Fiyatımız 7.400 USD Güzergah Gürcistan-Rusya-Kazakistan şeklinde olup transit süre 10-12 gün Maksimum taşıma tonaj limiti 22.000 kg.

Talebinizle ilgili; uygun görürseniz taşımayı konteyner ile değil de 13,60 standart tenteli tır ile yapabiliriz. Sancaktepe-Atyrau/Kazakistan Karayolu Komple TIR Taşıma Güncel Fiyatımız 5.400 usd Taşıma yaptığımız araçlar ve taşınan yükler CMR sigortası kapsamındadır. İhracat gümrüğü size, ithalat gümrüğü alıcı firmaya aittir. Taşıma, adresten adrese teslim şeklinde olacağından depolama gereği kalmayacaktır. Maksimum taşıma tonajı 22.000 kg Güzergah, Gürcistan-Rusya üzeri, Transit süre ortalama 7-8 gündür.