Konteyner Taşıma

Konteyner taşıma işi yapan çok sayıda firmanın bulunduğu ülkemiz dünyanın merkezinde yer alan coğrafi yapısı ile uluslararası ve yurt içi konteyner taşımacılığı alanında önemli bir cazibe merkezi durumunda bulunmaktadır. Türkiye’den dünyanın tüm ülkelerine deniz ve karayolu taşımacılığı ile sevk edilen her türlü konteynerler yükleme adreslerinden dolumları yapıldıktan sonra iç nakliye ile ülkemizin en yakın limanlarından birine ulaştırılır. Gümrükleme ve liman işlemlerinin yapılmasına müteakip gemiye aktarılarak varış yapılması gereken ülke limanına doğru hareket edilir.
Haftanın belirli günlerinde çıkışları bulunan gemilere rezervasyonu yapılan konteynerler geminin hareket edeceği günden en az bir gün önce limanda yüklemeye hazır hale getirilmektedir. Yüklemenin yapıldığı şehirlerden çıkış limanı bulunan şehirlere konteynerler kilitleri bulunan tır ve kamyonlar ile sevk edilir.
İhracat ve ithalat kapsamında 20’HC, 40’HC, Open Top ve Flat Rack diye adlandırılan her türlü konteyneri taşıyacak şekilde dizayn edilmiş olan iç nakliye araçları taşınacak konteyneri bulunduğu limandan boş alarak yükün bulunduğu noktaya gider, yüklemesi yapıldıktan sonra gemiye teslim edilmek üzere alındığı limana geri getirilir.
Dünyanın her noktasına konteyner taşıma çalışmaları bulunan Mersin Frigo, yaptığı sevkiyatları aktarmalı veya direkt servis şeklinde tamamlamakta, ürün teslimi anlamında olabilecek en kısa sürede teslimatlar gerçekleştirmektedir. Varış yapılan ülke limanına indirilen konteynerler ithalat gümrük işleminin yapılmasının ardından talebe göre teslim edilmesi gereken noktalara adrese teslim edilmek üzere iç nakliye organizasyonları da yapılır.
Mersin Frigo uzun yıllardan bu yana sektör içerisinde yaptığı özenli çalışmaları ve titiz araştırmaları neticesinde ortaya koyduğu performansı ile konteyner taşımacılığında öncülük edebilen bir kuruluş haline gelmiş bulunmaktadır. Konteyner taşımacılığı ile ihracat ve ithalat yapmakta olan kuruluşların öncelikli olarak tercih ettikleri tek konteyner nakliye firması Mersin Frigo’dur.