Özbekistan Nakliye

ÖZBEKİSTAN TARİHİ GEÇMİŞİ

Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından yenileşme hareketi adı altında bağımsızlığını ilan eden Türk Cumhuriyetleri arasında yer alan Özbekistan tam olarak 1991 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Ülke bağımsızlığına kavuştuktan hemen sonra dış dünyaya açılmış, tüm dünya ülkeleri ile, ihtiyaçları nispetinde ticari ve ekonomik anlamda ilişkiler kurmaya başlamış, ülkenin baştan ayağa yapılanması sürecinin hızlandırılmasını gerçekleştirmiştir. Bu yapılanmanın gerekliliklerinin temelini oluşturan Uluslararası ticaretin en önemli ayaklarından biri olan nakliye sektörü önemli yer teşkil etmeye başlamış, dolayısı ile birçok nakliyat kuruluşu vakit kaybetmeden devreye girerek taşıma işlemlerinin gerçekleşmesini sağlamıştır. Ülkemizde Özbekistan’a nakliye işi yapan bir çok nakliye kuruluşu arasında firmamız Mersin Frigo’da önemli işlere imza atmış, son derece başarılı bir performans sergilemiştir. Özbekistan nakliye sektöründe yirmi yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteren firmamız söz konusu alanda aranan ve tercih edilen kuruluşlar arasında yer almayı başarmıştır.

özbekistan çalışan nakliye firması

Özbekistan Nakliye Firması

ÖZBEKİSTAN İHRACAT

Türkiye’den Özbekistan’a sevkiyatı planlanan  her türlü yükün taşınması ile ilgili geniş kapsamlı çalışmalarını sürdüren firmamız, tüm sevkiyatları resmi yetki belgesi kapsamında tır karneli tırları ile cmr sigortası kapsamında güvenle gerçekleştirmektedir. Firmamız bu ülkeye ihracat yüklerinin yanı sıra Avrupa ülkelerinden gönderilen komple ve parsiyel üçüncü ülke transit yüklerin taşınmasını da direkt servis ve aktarmalı olarak sağlamaktadır. Özbekistan kara yolu nakliyesi düşünülen kuru yükler, gabari dışı ağır nakliye ve proje yükleri, konteyner nakliyesi ve soğuk zincir ürün taşımacılığı ile tehlikeli madde ve kimyasal ürün taşımacılığına uygun tip ve model de araçlarımızla her türlü yükün taşınmasında kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Uluslar arası taşımacılık yönetmeliği kuralları gereği tüm işlemleri yasal sınırlar çerçevesinde ele alarak değerlendiriyor, gelişen teknolojiye uyum sağlamak adına teknolojik alt yapımızı güçlendirerek taşımacılık sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz.

Ülkemizden ihraç edilen iğneden ipliğe her türlü ürünün Özbekistan’a gönderilmesi konusunda son derece muntazam hizmetlerde bulunan firmamız, karayolu taşımacılığına ilave olarak yüksek oranda demiryolu tren ve vagon nakliye çalışmalarına da aracılık etmektedir. Devlet demir yolları ile irtibatlı olarak faaliyetlerde bulunarak, teslimat sürelerini minimum düzeye indiriyor, taşınmakta olan yükleri olabildiğince seri hareket etmek suretiyle yükleme noktalarından varış noktalarına güvenle ulaştırıyoruz.

ULUSLARARASI TAŞIMACILIK

Başta başkent Taşkent olmak üzere Buhara, Semerkand, Namangan ve Urgenç gibi bir çok şehrine taşımalar gerçekleştirdiğimiz Özbekistan’ da yerleşik bulunan temsilciliklerimiz ve acentelerimizle olan işbirliğimiz çerçevesinde son derece özenli, düzenli kararlı ve istikrarlı lojistik hizmetleri sunuyoruz. Türk ihracatçılar birliğinin cazibe merkezi haline gelmiş olan Özbekistan ile ticaretimiz uzunca bir geçmişe dayanmakta, on yıllardır süregelen ticari alışverişlerimiz geleceğe yönelik kapsamlı projeler geliştirmek suretiyle olabildiğince hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Tam bu noktada devreye giren firmamız geçmişinden aldığı tecrübeleri ile Türkiye Özbekistan hattında aranan ve tercih edilen kuruluşlar arasına girmeyi başarmış, üstlenmiş olduğu tekil ve proje kapsamlı tüm nakliye işlemlerini başarı ile yerine getirmiştir.

Firmamız Mersin Frigo Türkiye Özbekistan arası nakliye hizmetleri dışında, ayrıca gümrükleme, depolama, forwarding, sigortalama ve acentelik hizmetleri de sunmaktadır. Geniş araç filosunda bulunan son model araçları ve ekipmanları ile üstün hizmet anlayışı çerçevesinde servis sağlamakta olan firmamızın birincil önceliği müşteri memnuniyetidir. Avrupa’nın sanayi devleri olarak adlandırılan Almanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelerde üretimi yapılmakta olan ağır sanayi makine ve ekipmanları başta olmak üzere bir çok endüstriyel ürünün Özbekistan şehirlerine taşınmasında üçüncü ülke yük taşıma yetki belgesi bulunan firmamız önemli ölçüde pay sahibi olmuş, uzun yıllar bu alanda sergilemiş olduğu üstün performansı ile göz dolduran çalışmalara gururla imza atmıştır.

Devletler arası ilşkilerimizin orta düzeyde bulunduğu ülkeler arasında yer alan Özbekistan ile ülkemiz arasında cereyan eden ticaret faaliyetlerine her türlü kurumsal desteği sunan Mersin Lojistik, ihracat ve ithalat nakliye çalışmalarında büyük ölçüde pay sahibidir. Özbekistan’ın tüm bölgelerine lojistik hizmeti sağlamakta olan firmamız ile çalışma imkanı bulabilmek adına tüm taleplerinizi bekliyor, taleplerinize en uygun lojistik çözümler sunmak üzere hizmetinizde olduğumuzu bildiriyoruz.