Suudi Arabistan Nakliye

SUUDİ ARABİSTAN LOJİSTİK FAALİYETLERİMİZ

Suudi Arabistan İslam dinin doğduğu Mekke ve Medine gibi kutsal şehirlere sahiplik eden Arap yarımadasının en büyük devleti durumundadır. Krallıkla yönetilen ülkenin başkenti Riyad, önemli gelir kaynaklarının başında, birçok bölgesinde gün yüzüne çıkardığı petrol gelmektedir. Dünyanın önemli bir bölümüne petrol ihraç eden Arabistan Arap Birliği üye ülkelerine de liderlik yapan bir konuma sahiptir. Suudi Arabistan Nakliye işleri yapan firmamız Arap yarımadasında bulunan en gelişmiş ülkelerinin başında gelen bu ülke ile ticaret ilişkilerimiz çerçevesinde lojistik ve kara nakliye çalışmalarında geniş bir pay sahibidir. Suudi Arabistan kara yolu ile bağlantılı roro taşımacılığı firmamız vasıtası ile yoğun olarak İskenderun ve Mersin limanları kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

suudi arabistan çalışan nakliye firmaları

Suudi Arabistan nakliye firması

Ülkemizin özellikle İstanbul, Mersin, Taşucu ve İskenderun limanlarından hareket eden roro gemileri genellikle Suudi Arabistan’ın Duba limanına varış yapmakta, devamında Riyad, Mekke, Medine ve Cidde gibi şehirlerine kara yolundan devam etmektedir. Ülkemizden İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Kayseri, Gaziantep gibi şehirleri başta olmak üzere tüm bölgelerinden Suudi Arabistan’a sevkiyatı planlanan her türlü  ihracat yüklerinin taşınmasında olduğu gibi Avrupa ve Asya ülkelerinden gönderilen transit kapsamlı tüm ürünlerin sevki Türkiye üzerinden transit geçişli olarak sağlanabilmektedir.

Suudi Arabistan’a kara ve deniz yolu nakliyesi çerçevesinde taşınması düşünülen tüm yük gruplarının içeriğine uygun tipte araçlarımız, geniş kapsamlı filomuz bünyesinde mevcut olup, öz mal ve kiralık araçlarımızla, talep edilebilen maksimum miktarda ve tonajda araç organizasyonlarımızla tüm ihtiyaçlara CMR sigortası kapsamında zamanında karşılık verebilmekteyiz. Suudi Arabistan’a her türlü yük taşıma bizim işimizdir. Yüklerinizin taşınması ile ilgili talepleriniz için en doğru adrestesiniz.

KOMPLE VE PARSİYEL YÜK NAKLİYESİ

Her nevi kuru yüklerin taşınmasında standart tenteli tırlarımız, donmuş gıda maddeleri, yaş sebze meyve, donmuş et ve balık ile kimyasal maddelerin taşınmasında artı eksi derecelerde çalışabilen ısı muhafazalı frigo dorseli tırlarımız, açık ve gabari dışı ağır tonajlı yüklerin taşınmasını sal dorse açık kasa ile  havuzlu ve uzamalı lowbed tırlarımız vasıtasıyla, limanlar ve antrepolardan yüklenmesi planlanan konteynerler içerisinde bulunan yüklerin taşınmasını da konteyner kilitli araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız Suudi Arabistan’a nakliye hizmetleri dışında, gümrükleme, depolama, acentelik hizmetleri, antrepo ve sigorta aracılık hizmetleri gibi konularda da faaliyet göstermektedir. Petrol zengini ülkelerin başında gelen Suudi Arabistan coğrafi yapısı itibarı ile üretim çeşitliliği kısıtlı olan bir konuma sahip olması bakımından, tüketim mamüllerinin büyük bir bölümünü yurt dışından ithal etmekte, ithalat yaptığı ülkelerin ilk sıralarında Türkiye gelmektedir. Avrupa ülkeleri ile Türkiye’de imal edilen vinç, makine, beton santrali ve boru hattı gibi birçok gabari dışı ağır tonajlı yükün nakliyesinde, 200 tona kadar taşıma yapabilen lowbed dorse tırlarımızla Suudi Arabistan ağır nakliyat hizmetleri sunuyoruz. Suudi Arabistan deniz yolu nakliye çalışmalarımız İstanbul, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından hareketle Suudi Arabistan limanları arasında haftanın belirli günleri gerçekleşen periyodik gemi çıkışlarımız ile devam etmektedir.

Coğrafi olarak Orta doğu ülkelerinden biri sayılan Suudi Arabistan Arap yarımadasının önemli bir bölümünü kaplamaktadır. Ürdün, Irak, Kuveyt ve Basra körfezi ile çevrelenmiş bulunan ülkenin en önemli gelir kaynaklarının başında hiç şüphesiz petrol üretimi gelmektedir. Suudi Arabistan deniz yolu nakliyesinde tedarikçi acenteliklerimiz aracılığıyla  konteyner, açık, kuru ve dökme yük gemileri ile hizmet vermekteyiz. Suudi Arabistan nakliye taleplerinizi bize bildirip tekliflerimizi almadan yük taşıtmaya karar vermeyiniz.