Tacikistan Nakliye

ÜLKENİN COĞRAFİ KONUMU

Tacikistan Cumhuriyeti Orta Asya’da bulunan bağımsız devletlerden biridir. Doğusunda Çin Halk Cumhuriyeti, batısı ve kuzeyinde Özbekistan ve Kırgızistan ile çevrelenmiş olan Asya’nın dağlık iç bölgelerinde yerleşik bulunmaktadır. Başkenti Duşanbe, nüfusu 8 buçuk milyona yakındır. Tacikistan nakliye alanında son derece önemli işlere imza atmış olan firmamız, çalışma hayatına başladığı 2013 yılından bu yana geçen süre zarfında kayda değer büyük çalışmalar yapmış, göstermiş olduğu üstün performansı sayesinde kurumsallaşma yolunda adım adım ilerleyişini kararlılıkla sürdürmeye devam etmiştir.

Türkiye-Tacikistan arası karayolu nakliyesi son derece titiz çalışmalar gerektiren bir alan olduğundan bu alandaki çalışmalar gereken tüm hassasiyetler göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmektedir. Özellikle dengeli yükleme sabitleme gibi unsurlar taşımacılığın değişmez gerekliliklerindendir. Bu çerçevede son derece hassasiyet gösteren firmamız Türkiye-Tacikistan karayolu taşımacılığı faaliyetlerine başlamış olup, taşınacak yüklerin yüklenmesinden teslimatına kadar gelişen süreçleri tüm detayları ile ele alarak kapsamlı lojistik faaliyetlerini sürdürmektedir.

tacikistan çalışan nakliye firmaları

Tacikistan nakliye firması

HAKKIMIZDA

Türk Cumhuriyetleri’nin gelişmekte olan ülkesi Tacikistan’a tır nakliyesi çalışmaları yapan birkaç firmadan biri olarak, Türkiye Tacikistan arası lojistik hattına son derece hakim, olası her türlü soruna anında müdahale edebilen bir lojistik firmasıyız. Tacikistan’a karayolu nakliyesi yaptırmak istiyorsanız firmamız en uygun taşıma fiyat tekliflerini sunmaya hazırdır.

Nakliye sektörüne uzun yıllar önce iddialı bir giriş yaparak kısa sürede hızlı bir  yükseliş sergileyen firmamız Tacikistan karayolu çalışan nakliye firmaları arasında tercih edilen firmalar arasına girmeyi başarmıştır. Tacikistan’a yapılan ihracat çalışmaları ile Tacikistan’dan ithalatı yapılan ürünlerin taşınması konusunda tüm taleplere cevap veren firmamız ülkemizin tüm bölge ve şehirlerinden zaman ve mekan farkı gözetmeksizin taşınacak yükleri, Tacikistan’ın başta Duşanbe olmak üzere tüm şehirlerine sevki konusunda kapsamlı nakliye faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Tacikistan nakliye kuralları çerçevesinde belirlenen azami taşıma tonajında hazırlanan açık, paletli veya sandıklı kuru yükler ile ağır tonaj ve metrajlı yüklerin, soğuk zincir ürünler ile kimyasal içerikli ürünler ve konteynerler içerisinde mevcut bulunan yüklerin taşınmasında  bu gruplara uygun araç tipleri ile taşımalarınızı gerçekleştirmekteyiz. Tacikistan’a karayolu  nakliyesi iran ve Gürcistan üzeri olmak üzere alternatifli güzergahlar kullanılarak sağlanmaktadır. Tüm taşımalarımız yetki belgemiz bünyesindeki özvarlık ve kiralık araçlarımız ile sigortalı olarak yapılmaktadır. Tacikistan’a lojistik hizmetlerimiz içeriğinde parsiyel ve grupaj taşımacılığı, gümrükleme, depolama, sigortalama ve acentelik hizmetlerinide  bulundurmaktadır. Tüm bu alanlarda bütünsel  hizmet anlayışımızı ön planda tutarak geniş çalışma bölümleri oluşturmuş bulunmaktayız.

KURUMSAL YAPILANMAMIZ

Karayolu nakliyesinin vazgeçilmez adresi Mersin Lojistik, günün her saati hizmetinizdedir. Türkiye’den Tacikistan şehirlerine taşınmakta olan ağır nakliyat yük gruplarının sevk edilmesi işlemlerini araç filomuzda bulunan lowbed dorse tırlarımızla karayolu izin belgeli olarak yapmaktayız. Adana’da üretimi yapılmakta olan her türlü yer altı borularının Tacikistan’ın başta Dushanbe olmak üzere tüm bölgelerine taşınmasında büyük oranda pay sahibi olan şirketimiz dorse dışına taşan ölçülere sahip boruların nakliyesi anlamında açık dorse tırlarını kullanarak karayolu izin belgesi kapsamında taşıma yapmaktadır. Tacikistan lojistik hattında son model araçlarımız ve uzman ekibimizle hizmetlerimizi yüksek standartlara ulaştırmış, hızlı ve güvenli servis ağımız ile faaliyetlerimizi sağlam temelli zemine oturtarak kaliteli sunumlara imza atmaktayız.

Taşımacılık çalışmalarımız Tacikistan da bulunan acentelerimizle irtibatlı olarak gerçekleştiğinden yükleme esnasından yük teslimine kadar her aşama titizlikle takip edilmekte, anlık araç konum bilgisi ile bilgi verilmekte, sevk esnasında yaşanması muhtemel en küçük  aksaklıklar dahi kısa sürede giderilerek sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Tacikistan nakliyesi hususunda her türlü bilgi almak amacı ile firmamızın merkez veya size en yakın şubelerimize bildireceğiniz tüm taleplerinizi bilgi işlem merkezimiz personelleri ile değerlendirerek en kısa sürede tatminkar  sonuçlarla cevap alabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, Kayseri, Adana, İzmir, Antalya, Mersin ve Gaziantep başta olmak üzere üretim potansiyeli olan tüm illerimizden Tacikistan’ın başta başkent Duşanbe olmak üzere tüm şehirlerine son model araçlarımızla güvenli ve hızlı servis ile nakliyat çalışmaları yapmaktayız. Almanya’dan Tacikistan Duşanbe’ye taşınmakta olan metal çatı kaplama ekipmanlarının nakliyesini direkt servis veya İstanbul ve Mersin aktarmalı olarak düzenli bir şekilde sevk etmekteyiz. Bu taşımalarda denizyolu takviyeli olarak roro gemisi kullanmakta olduğumuzdan 24, 25 tona kadar yükleme yapabilmekteyiz.

Yükün volümü ve gideceği bölge itibarı ile askeri malzeme olabilme ihtimali doğuyor. Tacikistan taşımaları en uygun ve kısa olan güzergah olan Özbekistan üzerinden yapılıyor. Özbekistan Askeri malzemelerin geçişine izin vermiyor. Yükün askeri malzeme olup olmadığını, Özbekistan üzerinden geçmesinde bir sakınca olup olmadığını öğrenmemiz gerekiyor. Şayet bahsettiğimiz gibi bir durum söz konusu ise Özbekistan dışındaki güzergah üzerinden navlun hesaplaması yapmamız gerekecek. Sizden bilgi bekliyoruz.