Kıbrıs Nakliye

TÜRKİYE KIBRIS ARASI TAŞIMACILIK HİZMETLERİMİZ

Ülkeler arası Taşımacılık alanında ki çalışmalarını hız kesmeden sürdürmekte olan firmamız Mersin Frigo, Yurtiçi nakliye hizmetlerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sevki düşünülen ihracat ve ithalat  taşımalarında da hizmetlerine devam etmektedir. Firmamız , tüm Avrupa ve Asya ülkelerinden Kıbrıs’a taşınabilen her türlü ürün ve yük grubunun üçüncü ülke ithalat taşımaları ile, Türkiye’nin özellikle liman şehirleri olmak üzere birçok şehrinden gerek ihracat ,gerek transit kapsamlı komple tır taşıma ve parsiyel yüklerinizi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tüm şehirlerine nakledilmesini gerçekleştirmektedir.

kıbrıs çalışan nakliye firmaları
Kıbrıs nakliye firması

Kıbrıs’a çalışan nakliye firmaları arasında öncelikli ve birincil özelliğimiz Mersin merkezli bir kuruluş olmamızdır. Kuzey Kıbrıs’a gönderilen tüm ürünlerin son çıkış noktasının Mersin Limanı yolcu salonu ile Taşucu limanı olması sebebiyle, Sevk ve belge işlemlerinin seri şekilde takibi anlamında firmamız daha avantajlı pozisyonda yer almaktadır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Komple Tır taşımacılığı ile birlikte yoğun durumda talep gören parsiyel taşıma isteklerine karşılık verebilmek adına İstanbul ve Mersin’de kurulmuş olan yerleşik depolarımızdan haftanın belirli günleri düzenli olarak parsiyel  çıkışlarımız mevcuttur. Kuzey Kıbrıs nakliye çalışmalarımızı geniş araç filomuz bünyesinde bulunan çeşitli tiplerdeki  öz varlığımız olan tır kamyon ve dorselerimizle sürdürmekteyiz. Kuru yük taşımacılığında standart ve mega tenteli tırlarımız, yaş sebze-meyve, donmuş gıda ve kimyevi maddeler gibi soğuk sıcak ayarlı taşınması gereken yüklerinizi frigofirik dorselerimiz ile, açık yükleriniz ile konteynerler içerisinde taşınması gereken yüklerinizi sal dorse açık kasa dorselerimiz ile, ağır tonajlı ve uzun metrajlı gabari dışı yüklerinizi lowbed dorselerimizle karayolu izin belgesi ve eskort öncülüğünde taşımaktayız.

Türkiye-Kuzey Kıbrıs lojistik hattında kara ve denizyolu destekli taşımalar Mersin ve Taşucu limanları çıkışlı roro gemileri ile sağlanmakta olup, özellikle limanlar arası açık veya dökme yükler ile konteyner nakliyesi konusunda denizyolu gemi nakliyesi çalışmalarımız da mevcut olup, haftanın belli günlerinde seferleri bulunan birçok gemi acentesi ile işbirliği çerçevesinde çalışmalarımız devam etmektedir. Firmamız Mersin Frigo Lojistik, taşımalarınızı CMR sigortası kapsamında en güvenilir şekilde yükleme adresinden teslim adresine kadar, olabilecek en kısa sürede teslim etmektedir. Taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra depolama, gümrükleme ve sigorta işlemleri hizmetlerini de sunan firmamız , alanında uzman tam donanımlı ekibi ile üstün hizmet anlayışı ile servis sağlamaya devam etmektedir.

BAŞLICA HİZMETLERİMİZ

Türkiye’nin tüm şehirlerinde Kıbrıs’a yük taşıma ile ilgili nakliye, gümrükleme, ithalat ve ihracat işlemlerini yapmakla birlikte, Kuzey Kıbrıs şehirlerinde de aynı şekilde her türlü gümrükleme işlemlerini yapabilmekteyiz. Türkiye Lefkoşa hattında taşıma çalışmaları yapmakta olan araçlarımızı sürekli yenileyerek mevcut araç filomuzu her an aktif durumda tutmaktayız.

Son zamanlarda motorin fiyatlarının sürekli yükselerek değişiyor olması tır ve gemi taşıma fiyatlarını olumsuz etkilediğinden nakliye navlun bedelleri oldukça yüksek seviyelere ulaşmıştır. Ancak firmamız bu değişimlerden çok etkilenmemeleri açısından müşterilerine değişen fiyatları elinden geldiğince yansıtmamaya özen göstermekte, makul taşıma fiyatlarını sabit tutmaya çalışarak hizmetlerini devam ettirmektedir.

Almanya’nın Kalsruhe kentinden yüklenen güneş panelleri Lefkoşa’ya tenteli tırlar ile taşınmakta, taşımalar İtalya Trieste limanından Mersin limanına roro gemisi ile hareket etmek suretiyle Mersin üzerinden yine Kıbrıs’a roro gemisi ile nakledilerek sevkiyatlar tamamlanmaktadır. Bu tür bir taşıma ile ilgili komple tır nakliye fiyatı ortalama 4.500 euro, transit süre 6-7 gün, taşıma tonaj limiti ise 24 tona kadardır.

Lefkoşa komple ve parsiyel nakliye, Gazi magosa tır taşımacılığı, Girne nakliye ve gümrükleme, Famagusta kargo yük taşıma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir