mersin gemi acentaları

Lojistik sektöründeki faaliyetlerine 1996 yılında karayolu taşımacılığı ile başlayarak , uzunca bir süre alt yapı çalışmalarını devam ettirdiğimiz  ve çalışmalarını tamamladığımız Denizyolu yük taşımacılığı faaliyetlerimizi de ekleyerek çalışma alanlarımızı genişletmiş bulunmaktayız. Firmamız Türkiye’nin sayılı limanları arasında bulunan MIP Mersin limanı çevresinde faaliyet göstermenin avantajıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Yurt dışından deniz yolu  vasıtasıyla yapılan ithalat taşımaları, ülkemizden yurt dışına gönderilen ihracat taşımaları ve ülkemiz bünyesinde bulunan limanlar arası yurt içi denizyolu taşımacılığı çalışmalarımız devam etmektedir. Portföyümüzde bulunan güçlü acentelerimizle yaptığımız işbirliğimiz çerçevesinde her türlü açık ve ambarlı kuru yük gemisi ve roro seferlerimiz haftanın belirli günleri çıkış yapmak suretiyle devam etmektedir.

Özellikle Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Kuzey ve Güney Afrika ülkeleri ile Ortadoğu ülkelerinin belli başlı limanlarına denizyolu nakliye hizmeti vermekteyiz. Faaliyetlerimiz, yüksek tonaj kapasiteli gemilerle dökme ve açık yük taşımacılığı, denizyolu konteyner nakliyesi ile roro taşımacılığı alanlarında devam etmektedir.

Türkiye’nin Pendik, Ambarlı, Derince, Haydarpaşa, İzmir, Antalya, Taşucu, Mersin, İskenderun, Zonguldak, Trabzon ve Samsun limanlarından sağlanan ithalat ve ihracat denizyolu taşımacılığı bünyesinde liman içi transit işlemler, liman gümrük işlemleri, lokal işlemler, depolama faaliyetleri, lashing hizmetleri, beyanname ve ihracat işlemleri konularında da çalışmalarımız mevcuttur.

Denizyolu konteyner, gabari dışı taşıma ve açık yük taşımacılığı alanlarında sunduğumuz başlıca hizmetlerimiz aşağıda sıralanmıştır.

  • Taşımaların Tüm aşamaları kontrol ve gözetim altında tutulan profesyonel personel ve ekipman ile sağlanan operasyonel hizmetler.
  • İhracat ve ithalat taşımalarında nakliyesi yapılan yüklerin yüklenmesinden teslim edilmesine kadar anlık takip ve detaylı bilgilendirme hizmetleri.
  • Olabilecek en kısa sürede teslimat ve en uygun taşıma fiyatlarıyla taşıma güzergahı ve hat seçimi.
  • Acente ve armatör ile direk iletişim kurularak, tüm sevkiyatların zamanında ve sorunsuz bir şekilde sağlanması.
  • Limanlar veya Gümrüklü alanlar içerisinde ve dışındaki özel depo ve antrepolarda konteyner dolum işlemleri.
  • Talebe göre geçici kabul ile transit gümrükleme ve konşimento işlemleri.
  • İç nakliye ile Fabrikadan veya depodan konteynerlerin alımı ve teslimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir