Suriye Nakliye Firmaları

TÜRKİYE SURİYE ARASI TİCARİ FAALİYETLERİMİZ

Suriye Asya kıtasının batısında bulunan bir yakın doğu devletidir. Akdeniz’e batı kesimi ile kıyı şeridine sahip olan ülkenin yine batı kısmında Lübnan, doğusunda Irak, kuzey tarafında Türkiye, güneyinde de Ürdün ile sınır komşuluğu bulunmakta, başkenti Şam, nüfusu yaklaşık 9 milyon 300 bin civarındadır. Suriye nakliye firmaları kategorisinde üst sıralarda bulunan firmamız Mersin Frigo, yapmaya devam ettiği taşımacılık faaliyetlerini kararlılıkla sürdürmektedir. Ticari alanda ki ilişkilerimizin uzun yıllara dayandığı sınır komşumuz Suriye’ye nakliye çalışmalarında büyük pay sahibi olan kuruluşumuz, yakın zamanda Suriye’de ortaya çıkan iç karışıklığa rağmen, günümüz şartlarına ayak uydurarak lojistik faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürmektedir.

suriye çalışan nakliye firmaları
Suriye nakliye firması

Ortadoğu ülkelerinden biri olan Suriye 20 milyon civarında nüfusu barındırmaktadır. Bu nüfusun büyük bölümünü Araplar, geri kalan kısımlarını da Kürt ve Türkmenler gibi etnik unsurlar oluşturmaktadır.

Ülkemiz ile güneyde sınır komşusu olan Suriye’nin başkenti Şam, ülkenin doğusunda Irak, güneyinde Lübnan, batısında Akdeniz ile çevrelenmiş birçok etnik kökene mensup insanlar topluluğunun yaşam sürdürmeye devam ettiği bir ortadoğu ülkesidir. Ülke’de ki belirsizlikten kaynaklı ortaya çıkan güvenlik sorunlarından dolayı taşımalar, ancak sınır kapıları içerisinde mevcut bulunan tampon bölgelere kadar yapıla bilmektedir.

Suriye’ye karayolu taşımacılığı yoğun olarak Hatay Cilvegözü sınır kapısı kullanılmak suretiyle sağlandığı gibi, yoğunluğa bağlı olarak Kilis-Öncüpınar ve Şanlıurfa-Akçakale gibi sınır kapıları da alternatif geçiş olarak kullanılmaktadır. Firmamız departmanlarında karayolu taşımacılığının yanı sıra, denizyolu açık yük ve roro taşımacılığını da barındırmaktadır. Ülkemizin tüm limanlarından hareket etmek suretiyle Suriye limanlarına denizyolu ile roro konteyner ve kuru yük taşımacılığı alanında da hizmet sunmaktayız.

İHRACAT NAKLİYE ÇALIŞMALARIMIZ

Ülkemizin İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Gaziantep, Konya, Kayseri gibi şehirleri başta olmak üzere tüm şehirlerinden Suriye’ye ihracatı planlanan her türlü ihracat yüklerinin taşınmasında olduğu gibi, Avrupa ve Asya kıtalarında bulunan üçüncü Ülkelerden Suriye’ye transit ticaret yapılmak suretiyle gönderilen ürünlerin taşımalarını da C2 yetki belgemiz çerçevesinde, Mersin’de yerleşik araç filomuzda bulunan son model, uydu takip sistemi ile kontrolü sağlanan araçlarımızla taşımaları sigortalı ve teminatlı olarak gerçekleştirmekteyiz. Suriye’ye kara veya denizyolu nakliyesi ile taşınması düşünülen yüklerin türlerine göre her tipte araçlarımız, mevcut araç filomuz bünyesinde bulunan, öz mal ve kiralık araçlarımızla, talep edilen miktarda araç organizasyonlarımızla tüm istek ve ihtiyaçlara zamanında, olumlu yanıt verebilmekteyiz.

Suriye karayolu taşımacılığı ile ilgili tüm kuru yüklerin sev edilmesinde standart tenteli tırlarımız, donmuş gıda maddeleri, yaş sebze-meyve ve kimyasal içerikli maddelerin taşınmasında artı eksi derecelerde çalışabilen ısı muhafazalı frigo dorseli tırlarımız, açık ve gabari dışı, ağır tonajlı yüklerin taşınmasında sal dorse açık kasa ve  lowbed tırlarımız ile, liman ve antrepolardan yüklenmesi planlanan konteynerlerde yüklü bulunan malzemelerin taşınmasını da konteyner kilitli araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİMİZ

Firmamız Suriye’ye nakliye hizmetlerinin yanı sıra, gümrükleme, depolama, acentelik hizmetleri, forwarding hizmetleri, antrepo ve sigorta aracılık hizmetleri gibi konularda da çalışmalar yapmaktadır. Genel merkezi Mersin’de bulunan Firmamız, tüm Suriye nakliye sipariş taleplerine yerinde ve zamanında olumlu karşılık verebilmeyi amaçlayarak, yurt içinde İstanbul, Ankara, Hatay, Kayseri ve Adıyaman gibi şehirlerde, yurt dışında Almanya ve İran gibi ülkelerde şubeler açmış olup, ve tüm şubelerimizde aktif bulunan deneyimli personelleri  ile kesintisiz hizmet üretmeye devam etmektedir. Türkiye’den Suriye’ye nakliye çalışmalarında en fazla araç organizasyonu bulunan illerimizin başında Suriye’ye sınır illerimizden Hatay gelmektedir. Firmamız Hatay’lı iş ortakları ile tır organizasyonlarını gelen sipariş talepleri oranında eksiksiz olarak gerçekleştire bilmektedir. Yıllardır süren karışıklıklardan sonra büyük bölümü harabeye dönen ülke uzun yıllar boyunca toparlanıp kendine gelmekte bir hayli zorlanacaktır. Suriye taşımacılığı ile ilgili yazılı ve sözlü tüm talepleriniz anında değerlendirmeye alınıp, deneyimli personellerimiz tarafından en kısa sürede en uygun taşıma navlun tekliflerimiz ile cevaplandırılmaktadır.

Sınır komşusu olmamız münasebetiyle ticaret ve kültürel ilişkilerimizin uzunca bir geçmişe dayandığı Suriye ile yıllık bazda milyar dolarlarla ifade edilebilecek lojistik ticaret hacmine sahip bulunmaktayız. Avrupa ülkeleri ve Türkiye’den Suriye’ye gönderilmekte olan yardım malzemelerinin güven içerisinde varış adreslerine ulaştırılmasında önemli ölçüde nakliye çalışmaları yapmaktayız. Suriye’ye en uygun ihracat tır yükü taşıma fiyatlarını kararlılıkla sunmakta olan firmamız geniş kapsama alanına sahip araç filosu ile hizmet etmeyi sürdürüyor. Niğde ilimizde yüksek miktarda üretilmekte olan patatesin Suriye şehirlerine taşınması faaliyetlerini standart tenteli ve frigo dorseli tırlarımızla gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin her bölgesinden Suriye taşımalarını Cilvegözü aktarmalı olarak seri bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir