suudi arabistan frigo yük

Arap yarımadasında bulunan en gelişmiş ülkelerinin başında gelen Suudi Arabistan ile ticaret ilişkilerimiz çerçevesinde lojistik ve kara nakliye çalışmalarında geniş bir pay sahibi olan firmamız, Suudi Arabistan karayolu ile bağlantılı roro taşımacılığı yoğun olarak İskenderun ve Mersin limanları kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizin özellikle İstanbul, Mersin ve İskenderun limanlarından hareket eden roro gemileri genellikle Suudi Arabistan’ın Duba limanına varış yapmakta ,devamında Riyad, Mekke, Medine ve Cidde gibi şehirlerine kara yolundan devam etmektedir.

Ülkemizden İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Kayseri, Gaziantep gibi şehirleri başta olmak üzere tüm bölgelerinden Suudi Arabistan’a sevkiyatı planlanan her türlü  ihracat yüklerinin taşınmasında olduğu gibi Avrupa ve Asya ülkelerinden gönderilentransit kapsamlı tüm ürünlerin sevki Türkiye üzerinden transit geçişli olarak sağlanabilmektedir.

Suudi Arabistan’a kara ve denizyolu nakliyesi çerçevesinde taşınması düşünülen tüm yük gruplarının içeriğine uygun tipte araçlarımız, geniş kapsamlı filomuz bünyesinde mevcut olup, öz mal ve kiralık araçlarımızla, talep edilebilen maksimum miktarda ve tonajda araç organizasyonlarımızla tüm ihtiyaçlara CMR sigortası kapsamında zamanında karşılık verebilmekteyiz.

Her nevi kuru yüklerin taşınmasında standart tenteli tırlarımız, donmuş gıda maddeleri, yaş sebze meyve, donmuş et ve balık ile kimyasal maddelerin taşınmasında artı eksi derecelerde çalışabilen ısı muhafazalı frigofirik dorseli tırlarımız, açık ve gabari dışı ağır tonajlı yüklerin taşınmasını sal dorse açık kasa ile  havuzlu ve uzamalı lowbed tırlarımız vasıtasıyla, limanlar ve antrepolardan yüklenmesi planlanan konteynerler içerisinde bulunan yüklerin taşınmasını da konteyner kilitli araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız Suudi Arabistan’a nakliye hizmetleri dışında, gümrükleme, depolama, acentelik hizmetleri, antrepo ve sigorta aracılık hizmetleri gibi konularda da faaliyet göstermektedir.

Suudi Arabistan denizyolu nakliye çalışmalarımız İstanbul, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından hareketle Suudi Arabistan limanları arasında haftanın belirli günleri gerçekleşen periyodik gemi çıkışlarımız ile devam etmektedir. Suudi Arabistan denizyolu nakliyesinde tedarikçi acenteliklerimiz aracılığıyla  konteyner, açık, kuru ve dökme yük gemileri ile hizmet vermekteyiz.

Genel merkezi Mersin’de bulunan Firmamız, tüm Suudi Arabistan nakliye taleplerine yerinde ve zamanında karşılık verebilmeyi amaç edinmiş,  yurt içinde İstanbul, Ankara, Hatay, Kayseri ve Adıyaman gibi şehirlerde, yurt dışında Almanya ve İran da şubeler oluşturmuş, ve tüm şubelerimizde mevcut deneyimli personelleri  ile kesintisiz hizmet sunmaya devam etmektedir. Suudi Arabistan nakliyesi ile ilgili gerek elektronik posta sistemimiz, gerekse sesli yanıt sistemi ile yazılı ve sözlü tüm talepleriniz anında değerlendirmeye alınıp, en kısa sürede en uygun taşıma fiyat tekliflerimiz ile karşılık verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir