Suudi Arabistan Nakliye 2023

Suudi Arabistan Lojistik Şirketleri

Suudi Arabistan nakliye şirketleri içerisinde faklı bir konuma sahip olan firmamız, Arap yarımadasının gelişmiş ekonomiye sahip en büyük ülkelerinden Arabistan ile ülkemizin uluslararası ticari ilişkileri çerçevesinde taşımacılık hizmetleri sunmaktadır. Türkiye’ de üretilen yüzlerce ürünün Suudi Arabistan’a ihracatında çalışma yapan nakliye firmaları arasında büyük paya sahip olan şirketimiz, kara ve deniz yolu lojistik hattında başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

Suriye üzeri kara yolu ve Mersin, İskenderun limanlarından çıkış yapan roro gemileri ile tır nakliyesini sürdüren firmamız, araç filosunda bulunan son model tırları ile Suudi Arabistan’ın Riyad, Mekke Medine ve Cidde başta olmak üzere tüm şehirlerine adrese teslim nakliye hizmeti sunmaktadır. Suudi Arabistan kara nakliyesinde gerekli tüm bilgi birikim ve donanıma sahip olan kuruluşumuz, kuru yük taşımacılığının yanı sıra soğuk zincir ürün taşımacılığı, gabari dışı ağır nakliye yük taşımacılığı ile konteyner nakliye çalışmaları da yapmaktadır.

Komple tır taşımacılığı ile birlikte parsiyel yük nakliyesini de İstanbul depolarımızdan tır ile yapmakta, aynı zamanda Ambarlı Cidde limanları arası konteyner ile parsiyel taşımaları gerçekleştire bilmekteyiz. Lojistik sektörüne farklı bir renk katan firmamız, Suudi Arabistan çalışan nakliye firmalarına liderlik edebilecek seviyeye ulaşmış, bu konuda aranan ve tercih edilen kuruluş konumuna ulaşmış, kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Mersin Frigo, yükünüzü size yük olmaktan çıkarıyor, emanetinizi gözünüz arkada kalmadan hedefe ulaştırıyor. Yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin ekonomiye sahip olan Suudi Arabistan, her türlü tüketim eşyasını dışarıdan ithal etmek durumundadır. Bu anlamda Türkiye büyük oranda ön planda olduğundan bu ülkeye nakliye çalışmaları oldukça yoğun olarak yapılmaktadır. Yoğun lojistik çalışmalarında hatırı sayılır miktarda işe imza atan firmamız Mersin Frigo, tüm taşıma işlemlerini, yükleme adreslerinden teslim adreslerine kadar hızlı ve güvenli şekilde sağlamaktadır.

Arabistan’ dan ithalatı yapılan her türlü yük çeşidinin ülkemize taşınmasında da ithalat nakliye çalışmalarımız mevcuttur. Suudi Arabistan’ a taşıtmayı planladığınız her türlü ticari yüklerinizin taşınması ile ilgili taleplerinizi firmamıza bildirerek en uygun şartlarda taşıma navlun tekliflerimizi alabilirsiniz. Tüm taşımacılık çalışmalarımızda araçlarımız cmr sigortası kapsamında yük taşımakta olup, yükleriniz yükleme adreslerinden teslim adreslerine kadar güvencemiz altında taşınmakta, taşıdığımız yükün önemine binaen sorumluluklarımızın farkında olarak faaliyetlerimizi özenle sürdürmekteyiz.

SUUDİ ARABİSTAN LOJİSTİK FAALİYETLERİMİZ

Suudi Arabistan nakliye  İslam dinin doğduğu Mekke ve Medine gibi kutsal şehirlere sahiplik eden Arap yarımadasının en büyük devleti durumundadır. Krallıkla yönetilen ülkenin başkenti Riyad, önemli gelir kaynaklarının başında, birçok bölgesinde gün yüzüne çıkardığı petrol gelmektedir. Dünyanın önemli bir bölümüne petrol ihraç eden Arabistan Arap Birliği üye ülkelerine de liderlik yapan bir konuma sahiptir. Suudi Arabistan Nakliye işleri yapan firmamız Arap yarımadasında bulunan en gelişmiş ülkelerinin başında gelen bu ülke ile ticaret ilişkilerimiz çerçevesinde lojistik ve kara nakliye çalışmalarında geniş bir pay sahibidir. Suudi Arabistan kara yolu ile bağlantılı roro taşımacılığı firmamız vasıtası ile yoğun olarak İskenderun ve Mersin limanları kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

suudi arabistan çalışan nakliye firmaları
Suudi Arabistan nakliye firması

Ülkemizin özellikle İstanbul, Mersin, Taşucu ve İskenderun limanlarından hareket eden roro gemileri genellikle Suudi Arabistan’ın Duba limanına varış yapmakta, devamında Riyad, Mekke, Medine ve Cidde gibi şehirlerine kara yolundan devam etmektedir. Ülkemizden İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Kayseri, Gaziantep gibi şehirleri başta olmak üzere tüm bölgelerinden Suudi Arabistan’a sevkiyatı planlanan her türlü  ihracat yüklerinin taşınmasında olduğu gibi Avrupa ve Asya ülkelerinden gönderilen transit kapsamlı tüm ürünlerin sevki Türkiye üzerinden transit geçişli olarak sağlanabilmektedir.

Suudi Arabistan’a kara ve deniz yolu nakliyesi çerçevesinde taşınması düşünülen tüm yük gruplarının içeriğine uygun tipte araçlarımız, geniş kapsamlı filomuz bünyesinde mevcut olup, öz mal ve kiralık araçlarımızla, talep edilebilen maksimum miktarda ve tonajda araç organizasyonlarımızla tüm ihtiyaçlara CMR sigortası kapsamında zamanında karşılık verebilmekteyiz. Suudi Arabistan’a her türlü yük taşıma bizim işimizdir. Yüklerinizin taşınması ile ilgili talepleriniz için en doğru adrestesiniz.

KOMPLE VE PARSİYEL YÜK NAKLİYESİ

Her nevi kuru yüklerin taşınmasında standart tenteli tırlarımız, donmuş gıda maddeleri, yaş sebze meyve, donmuş et ve balık ile kimyasal maddelerin taşınmasında artı eksi derecelerde çalışabilen ısı muhafazalı frigo dorseli tırlarımız, açık ve gabari dışı ağır tonajlı yüklerin taşınmasını sal dorse açık kasa ile  havuzlu ve uzamalı lowbed tırlarımız vasıtasıyla, limanlar ve antrepolardan yüklenmesi planlanan konteynerler içerisinde bulunan yüklerin taşınmasını da konteyner kilitli araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız Suudi Arabistan’a nakliye hizmetleri dışında, gümrükleme, depolama, acentelik hizmetleri, antrepo ve sigorta aracılık hizmetleri gibi konularda da faaliyet göstermektedir. Petrol zengini ülkelerin başında gelen Suudi Arabistan coğrafi yapısı itibarı ile üretim çeşitliliği kısıtlı olan bir konuma sahip olması bakımından, tüketim mamüllerinin büyük bir bölümünü yurt dışından ithal etmekte, ithalat yaptığı ülkelerin ilk sıralarında Türkiye gelmektedir. Avrupa ülkeleri ile Türkiye’de imal edilen vinç, makine, beton santrali ve boru hattı gibi birçok gabari dışı ağır tonajlı yükün nakliyesinde, 200 tona kadar taşıma yapabilen lowbed dorse tırlarımızla Suudi Arabistan ağır nakliyat hizmetleri sunuyoruz. Suudi Arabistan deniz yolu nakliye çalışmalarımız İstanbul, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından hareketle Suudi Arabistan limanları arasında haftanın belirli günleri gerçekleşen periyodik gemi çıkışlarımız ile devam etmektedir.

Coğrafi olarak Orta doğu ülkelerinden biri sayılan Suudi Arabistan Arap yarımadasının önemli bir bölümünü kaplamaktadır. Ürdün, Irak, Kuveyt ve Basra körfezi ile çevrelenmiş bulunan ülkenin en önemli gelir kaynaklarının başında hiç şüphesiz petrol üretimi gelmektedir. Suudi Arabistan deniz yolu nakliyesinde tedarikçi acenteliklerimiz aracılığıyla  konteyner, açık, kuru ve dökme yük gemileri ile hizmet vermekteyiz. Suudi Arabistan nakliye taleplerinizi bize bildirip tekliflerimizi almadan yük taşıtmaya karar vermeyiniz.

Suudi arabistan frigo

Suudi Arabistan nakliye firmaları içerisinde yer alıp düzenli olarak taşımacılık faaliyetlerinde bulunan nadir kuruluşlar arasında yer alan firmamız, sektöre adım attığı ilk günden bu yana gelişmeleri yakından takip ederek, tüm yenilikleri anında hayata geçirerek üst düzey lojistik hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Suudi Arabistan nakliyat işleri yapmakta olan lojistik firmaları arasında önemli bir konuma sahip olan firmamız tüm nakliye taleplerinizi anında değerlendirmeye alarak en kısa sürede çok uygun nakliye navlun fiyat tekliflerini sunmaktadır.

Arap yarımadasında bulunan en gelişmiş ülkelerinin başında gelen Suudi Arabistan ile ticaret ilişkilerimiz çerçevesinde lojistik ve kara nakliye çalışmalarında geniş bir pay sahibi olan firmamız, Suudi Arabistan karayolu ile bağlantılı roro taşımacılığı yoğun olarak İskenderun ve Mersin limanları kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizin özellikle İstanbul, Mersin ve İskenderun limanlarından hareket eden roro gemileri genellikle Suudi Arabistan’ın Duba limanına varış yapmakta ,devamında Riyad, Mekke, Medine ve Cidde gibi şehirlerine kara yolundan devam etmektedir.

Ülkemizden İstanbul, İzmir, Ankara, Mersin, Kayseri, Gaziantep gibi şehirleri başta olmak üzere tüm bölgelerinden Suudi Arabistan’a sevkiyatı planlanan her türlü  ihracat yüklerinin taşınmasında olduğu gibi Avrupa ve Asya ülkelerinden gönderilentransit kapsamlı tüm ürünlerin sevki Türkiye üzerinden transit geçişli olarak sağlanabilmektedir.

Suudi Arabistan’a kara ve denizyolu nakliyesi çerçevesinde taşınması düşünülen tüm yük gruplarının içeriğine uygun tipte araçlarımız, geniş kapsamlı filomuz bünyesinde mevcut olup, öz mal ve kiralık araçlarımızla, talep edilebilen maksimum miktarda ve tonajda araç organizasyonlarımızla tüm ihtiyaçlara CMR sigortası kapsamında zamanında karşılık verebilmekteyiz.

Her nevi kuru yüklerin taşınmasında standart tenteli tırlarımız, donmuş gıda maddeleri, yaş sebze meyve, donmuş et ve balık ile kimyasal maddelerin taşınmasında artı eksi derecelerde çalışabilen ısı muhafazalı frigofirik dorseli tırlarımız, açık ve gabari dışı ağır tonajlı yüklerin taşınmasını sal dorse açık kasa ile  havuzlu ve uzamalı lowbed tırlarımız vasıtasıyla, limanlar ve antrepolardan yüklenmesi planlanan konteynerler içerisinde bulunan yüklerin taşınmasını da konteyner kilitli araçlarımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız Suudi Arabistan’a nakliye hizmetleri dışında, gümrükleme, depolama, acentelik hizmetleri, antrepo ve sigorta aracılık hizmetleri gibi konularda da faaliyet göstermektedir.

Suudi Arabistan denizyolu nakliye çalışmalarımız İstanbul, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından hareketle Suudi Arabistan limanları arasında haftanın belirli günleri gerçekleşen periyodik gemi çıkışlarımız ile devam etmektedir. Suudi Arabistan denizyolu nakliyesinde tedarikçi acenteliklerimiz aracılığıyla  konteyner, açık, kuru ve dökme yük gemileri ile hizmet vermekteyiz.

Genel merkezi Mersin’de bulunan Firmamız, tüm Suudi Arabistan nakliye taleplerine yerinde ve zamanında karşılık verebilmeyi amaç edinmiş,  yurt içinde İstanbul, Ankara, Hatay, Kayseri ve Adıyaman gibi şehirlerde, yurt dışında Almanya ve İran da şubeler oluşturmuş, ve tüm şubelerimizde mevcut deneyimli personelleri  ile kesintisiz hizmet sunmaya devam etmektedir. Suudi Arabistan nakliyesi ile ilgili gerek elektronik posta sistemimiz, gerekse sesli yanıt sistemi ile yazılı ve sözlü tüm talepleriniz anında değerlendirmeye alınıp, en kısa sürede en uygun taşıma fiyat tekliflerimiz ile karşılık verilmektedir.

Suudi Arabistan Parsiyel

Suudi Arabistan parsiyel yük taşıma çalışmalarımız, komple tır nakliyesinde olduğu gibi son derece sistemli bir şekilde sürdürülmektedir. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarında kurulmuş olan modern parsiyel depolarımızdan çıkış yapan parsiyel araçlarımız Erenköy ve halkalı gümrüklerinde işlemlerin bitirilmesinin ardından İskenderun limanında roro gemisine binmek üzere yola çıkmaktadırlar.

Parsiyel yük teslimatları Arabistan’ da teslim edilmesi gereken gümrük noktaları veya adreslere teslim edilmekte olup, transit süre olabildiğince hızlı hareket edilmek suretiyle 7-8 günde tamamlanmaktadır.

Türkiye’ nin tüm şehirlerinde hazır bulunan Suudi Arabistan parsiyel yüklerinizi iç nakliye yaptırmak suretiyle İstanbul depolarımıza aldırıyor, depolarımızda bulunan ekipman ve personellerimiz aracılığı ile itina ile ambalajlandıktan sonra tır içerisine itina ie yerleştirildikten sonra gümrüklemesi yapılmaktadır.

Parsiyel yükleriniz ebat ve ağırlıkları itibarı ile değerlendirmeye alınıyor, araç içerisinde konulması gereken en uygun yer tespit edilip spanzetlerle bağlandıktan sonra güvenli taşımaya uygun hale getiriliyor.

Suudi Arabistan parsiyel seferlerimiz karayolu tır nakliyesinin yanı sıra Ambarlı-Duba limanları arası konteyner nakliyesi ile de en uygun taşıma fiyatları ile taşınmaktadır.

Arabistan parsiyel yüklerinizin nakliyesi ile ilgili bilgi ve fiyat taleplerinizi, taşınacak grupaj ve kargo kapsamında ki ticari mallarınızın ebat ve ağırlıklarını belirtmek suretiyle firmamıza telefon veya mail yolu ile bildirebilir, en kısa sürede uygun fiyatlarla nakliye tekliflerimizi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir